Transport rowerów – jak zrobić to bezpiecznie?

Wielu z nas zastanawia się jak wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie przewieźć rowery samochodem. Na nasze szczęście odpowiedź na rozwiązanie naszych problemów przyszła szybciej, niż byśmy tego chcieli! Bagażnik na rowery montowany w dogodnym i możliwym miejscu jest rozwiązaniem niemalże idealnym. O czym więc pamiętać podczas zakupu dodatkowej przestrzeni bagażowej? Oto kilka podpowiedzi, które ułatwią zakup!

Bagażnik na rowery – jak go wybrać?

Bagażnik na rowery przede wszystkim dopasowujemy do możliwości jakie daje nam nasz samochód – w końcu nie zamontujemy dachowego bagażnika na rowery w cabrio. Zanim zakupimy bagażnik rowerowy warto poznać różnice oferowanych przez rynek rozwiązań. Mamy więc do wyboru bagażniki dachowe, montowane na klapie bagażnika, na haku holowniczym oraz platformy. Przede wszystkim należy spojrzeć do instrukcji obsługi naszego pojazdu. Właśnie tam możemy znaleźć odpowiedzi na pytania odnośnie obciążenia dachu i możliwej dopuszczalnej masy pojazdu. Pamiętajmy również aby dopasować bagażnik nie tylko do możliwości naszego samochodu ale i własnego komfortu podczas jazdy i montażu.

Uchwyty rowerowe na dach

Uchwyty rowerowe na dach to jedne z najczęściej i najchętniej wybieranych rodzajów bagażników dodatkowych. Tym co za nimi przemawia to przede wszystkim łatwa dostępność i ogromny wybór asortymentu – niemalże każdy znajdzie coś dla swojego samochodu! Uchwyty rowerowe na dach są dostępne w różnych wariantach i można umieścić na nich nawet do 4 rowerów, co jest świetnym rozwiązaniem dla rodzin aktywnie spędzających czas. Warto wspomnieć również o tym, że uchwyty tego rodzaju warto demontować jeśli ich nie używamy – dzięki temu unikniemy hałasu i większego spalania samochodu.

Uchwyty rowerowe na dach znajdziesz pod adresem https://www.dopasujbagaznik.pl/uchwyty-rowerowe-na-dach.

Next Post

Kalibracja kamer i radarów - co warto wiedzieć?

śr. paź 12 , 2022
Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy w przeciągu ostatnich lat stały się standardem nowoczesnych samochodów. Ułatwiają kierowanie pojazdem, poprawiają komfort użytkowania oraz zwiększanie bezpieczeństwo kierowcy. Jeszcze kilka lat temu taki system był luksusem, za który trzeba było zapłacić spore sumy. Zestaw czujników współpracujących razem nazywamy ADAS, czyli advanced driver assistance system. Wiele […]

Może też Cię zainteresować