Prawidłowe ładowanie baterii trakcyjnych – to warto wiedzieć

Praca magazynów czy innych hal przemysłowych jest niemożliwa bez sprawnych urządzeń elektrycznych np. wózków widłowych. Z kolei te pojazdy nie mogą funkcjonować bez odpowiedniego zasilania elektrycznego. Dlatego właśnie wykorzystuje się baterie trakcyjne, które są trwałe i niezawodne w dalszej pracy wielu maszyn. W związku z tym należy zadbać o odpowiedni poziom naładowania baterii trakcyjnych. Zatem co warto wiedzieć o ładowaniu baterii trakcyjnych? Sprawdź poniższy artykuł, aby znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Czas ładowania baterii trakcyjnych – podstawowe informacje

baterie trakcyjne - regenerowanie

Baterie trakcyjne to elementy, które należy odpowiednio ładować. Czas potrzebny do naładowania pełnej mocy baterii trakcyjnej jest zależny od typu ładowarki, którą ładujemy oraz współczynnika naładowania. Wśród dostępnych modeli możemy wyróżnić niskoczęstotliwościowe, wysokoczęstotliwościowe i niekonwencjonalne ładowarki. Najszybszymi i jednocześnie najdroższymi ładowarkami są wysokoczęstotliwościowe. Niemniej jednak pomagają zachować baterie trakcyjne w prawidłowym stanie, ponieważ są dużo trwalsze. Warto również zwrócić uwagę na spełnienie odpowiednich warunków podczas ładowania. Do nich należy między innymi:

  • miejsce ładowania – powinno przebiegać z dala od łatwopalnych elementów,odpowiednia wentylacja, która ma
  • zapewnić bezpieczeństwo w trakcie ładowania,
  • przeszkolony personel, który prawidłowo przeprowadzi ładowanie baterii trakcyjnej.

Jeśli zostaną zauważone jakiekolwiek nieprawidłowości należy bezzwłocznie przestać ładować baterie i wezwać pomoc techniczną. Dzięki temu zapewnimy sobie bezpieczeństwo i wieloletnią żywotność baterii trakcyjnych.

Baterie trakcyjne od firmy Fhu Alex

Mówi się, że baterie trakcyjne są sercem pojazdu elektrycznego. Nic w tym dziwnego, ponieważ zasilają maszyny elektryczne. Dlatego powinniśmy zamówić je od profesjonalnego producenta. Godną polecenia firmą jest Fhu Alex, ponieważ od wielu lat dostarcza na polski rynek baterie trakcyjnej od renomowanych producentów. Z kolei solidne wykonanie zapewnia wieloletnią żywotność każdego motoru. Warto zwrócić uwagę, że firma Fhu Alex dostarcza profesjonalne rozwiązania także z zakresu monobloków i prostowników. Z kolei wysoko wykwalifikowani specjaliści zajmą się serwisowaniem i regeneracją na najwyższym poziomie. Chcesz dowiedzieć się więcej informacji? Wejdź na stronę internetową pod linkiem: http://www.fhualex.pl/baterie-trakcyjne/baterie-trakcyjne-exide.html

 

Next Post

Kamera z podczerwienią IR - czy poradzi sobie w każdych warunkach?

pt. wrz 24 , 2021
Kamery z podczerwienią, czyli precyzując kamery z oświetleniem ir stają się coraz popularniejsze za sprawą chęci rozwinięcia systemów monitoringu tak, aby obraz rejestrowany był o każdej porze dnia. W istocie, ochrona posesji dzięki technologii IR staje się możliwa także w nocy.

Może też Cię zainteresować