Standardy bezpieczeństwa hal stalowych

Hale stalowe to najchętniej wybierane obszary przez inwestorów. Tym bardziej, że można w nich magazynować towar czy też prowadzić produkcję, dzięki ich wytrzymałości oraz funkcyjności. Warto zwrócić uwagę, że hale stalowe to praktyczne rozwiązania, które nie wymagają ogromnych środków finansowych w materiały budowlane. Niemniej jednak muszą one spełniać pewne wymagania bhp, aby były bezpieczne i komfortowe w użytku.

Hala stalowa – co to takiego?

Hala z konstrukcji stalowej

Hala wykonana ze stali najczęściej pełni funkcję magazynu lub hali produkcyjnej. Dlatego jest to wydzielony obszar wyposażony w potrzebne instalacje. Należy zwrócić uwagę, że dobrze zaprojektowana konstrukcja hali pozwala na szybkie rozpoczęcie działalności, na przykład: przechowywanie produktów przeznaczonych na sprzedaż lub oczekujących na transport. Montaż konstrukcji hal stalowych i sama budowa wymaga przygotowania odpowiedniego projektu oraz uzyskania wielu pozwoleń. To, co warto wiedzieć to przede wszystkim fakt, że hala stalowa ma fundament, stalowe elementy i przykryta jest między innymi płytami warstwowymi. Dzięki czemu stanowi alternatywę dla murowanych budynków przemysłowych. W ten sposób zaprojektowana hala, może posłużyć przez wiele lat – niezależnie od warunków jakie są na zewnątrz.

Jakie są standardy bezpieczeństwa hali ze stali?

Hale, które są wykonane ze stali to budynki, które funkcjonują przez cały rok. Aby spełniały standardy bezpieczeństwa powinny być zaplanowane, wykonane i zamontowane przez specjalistów. Każdy projekt budowy i montażu konstrukcji stali powinien uwzględniać obciążenia fundamentów oraz elementów konstrukcji. Tym bardziej, jeśli na ich terenie znajdują się maszyny oraz urządzenia. W związku z tym, że budynki z konstrukcji stalowych zawierają różne instalacje powinny też spełniać normy bezpieczeństwa związane z przepisami bhp oraz ppoż. Bowiem wszystkie konstrukcje stalowe powinny być odporne na zmienne warunki pogodowe oraz zapewniać właściwą wentylację pomieszczeń. Co więcej wszystkie instalacje elektryczne i sanitarne powinny być poddawane regularnym przeglądom. Wszystkie budynki ze stali powinny być odpowiednio oznakowane. W hali powinien panować porządek a widocznym miejscu należy umieścić niezbędny sprzęt do zachowania bezpieczeństwa i zdrowia wszystkich pracowników.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej:

https://metalservice.info.pl/montaz-konstrukcji-stalowych/

Next Post

Zastosowanie pudełek kartonowych

śr. mar 2 , 2022
Opakowania kartonowe to powszechny produkt, który towarzyszy nam niemal codziennie. Ich zastosowanie jest wszechstronne. Pudełka możemy wykorzystywać do zabezpieczenia obiektów przed uszkodzeniem w trakcie transportu lub przechowywania w magazynie. Sprawdź w jakich branżach najczęściej wykorzystywane są opakowania kartonowe.
pudełka kartonowe

Może też Cię zainteresować