Pianka termoizolacyjna – zalety i wady

Właściciele domów prywatnych oraz wspólnoty mieszkaniowe coraz częściej decydują się na ocieplenie dachów, poddaszy i / lub całych elewacji. Do takiego rodzaju działań stosuje się różne materiały. Czy jest coś, na co szczególnie warto zwrócić uwagę? Bardzo interesującą opcją wydaje się pianka termoizolacyjna, która jest wykonana z poliuretanu. W poniższym artykule podpowiadamy, jakie są zalety oraz wady takiego przedsięwzięcia z użyciem właśnie pianki poliuretanowej.

Pianka termoizolacyjna

Tego rodzaju piankę określamy również jako piankę PUR. Materiał poliuretanowy jest wykonany z żywicy poliestrowej. Ma on postać spienionej piany, ale producenci mogą uzyskać również otuliny, płyty, maty czy taśmy. Można zastosować ją do różnych instalacji, do utworzenia izolacji termicznej czy uszczelnienia niedziałających poprawnie izolacji cieplnych, do wypełnienia szczelin w ścianach czy do klejenia ze sobą różnych typów materiałów.

Termin ocieplania poddaszy

Jeśli w pomieszczeniach budynku zimą panuje wyjątkowo nieprzyjemny chłód, a latem temperatury znacznie wykraczają poza naszą tolerancję – powinniśmy zdecydować się na ocieplenie poddasza. Decyzja ta należy do samodzielnego właściciela domu lub do całej wspólnoty mieszkaniowej. Pianka termoizolacyjna to niezwykły materiał, który sprawia, że temperatura znajdująca się wewnątrz budynku jest regulowana przez okrągły rok. Dzięki tym właściwością zimą mamy zadowalającą, wyższą temperaturę, latem natomiast piana blokuje przedostawanie się ciepła z zewnątrz do środka. Musimy jednak pamiętać, że pianka ma za zadanie utrzymanie ciepła i niedopuszczenie do przenikania ciepła i zimna z zewnątrz, dlatego musimy koniecznie zadbać o odpowiednio wykonane ogrzewanie, które zapewni nam zadowalający efekt. 

Zalety i wady

Największą zaletą pianki termoizolacyjnej jest bez wątpienia jej bezinwazyjność, a także i ogromna skuteczność – doskonale wypełnia nawet najmniejsze szczeliny i nie tworzy mostków powietrzna w trudno dostępnych miejscach, dzięki jej postaci możemy ją rozprowadzić wszędzie tam, gdzie tylko będziemy chcieli. Te powody wpływają na dużą popularność takiego rozwiązania. Pianki PUR są bardzo trwałe i zapewniają izolację akustyczną, są odporne na wilgoć i gaszą płomień podczas zetknięcia z nim, odstraszają również wszelkie szkodniki, takie jak owady czy kuny. A jakie są jej wady? Możemy wspomnieć tylko o jednej – opadnięcie po jakimś czasie, ale odpowiednio wykonana izolacja sprawi, że tego nie odczujemy. Wykwalifikowani pracownicy zajmujący się wdmuchiwaniem tego rodzaju izolacji w ściany doskonale o tym wiedzą. Więcej o piankach termoizolacyjnych można znaleźć na:https://www.prodartech.pl/pianka-poliuretanowa/.

Next Post

Catering biurowy - rozwiązanie dla zapracowanych

wt. sty 28 , 2020
W dzisiejszych czasach pracujemy coraz więcej i coraz dłużej. Natłok obowiązków, liczne spotkania, stres, a do tego dochodzą jeszcze obowiązki domowe. Doba niestety nie jest gumy i czasem zwyczajnie brakuje czasu na przygotowanie zdrowego i pełnowartościowego posiłku do pracy w domu. Wówczas warto zainteresować się cateringiem biurowym, który może okazać […]

Może też Cię zainteresować