Sofa – jakie rozwiązania sprawdzą się w Twoim salonie?

<p align=”justify”>Sofa znajduje się w prawie każdym polskim domu. Jest to bardzo popularny mebel. Współczesny konsument może wybierać wśród wielu wzorów i kolorów. Każdy jest więc w stanie dopasować mebel do własnego wnętrza oraz indywidualnych preferencji.

Sofa skórzana

Bardzo dobrym wyborem jest skórzana sofa. Takie meble wyglądają bardzo elegancko i stylowo. Dobrze prezentują się w wnętrzach rożnego typu. W zależności od wybranego modelu mogą stanąć zarówno w wnętrzu klasycznym, jak i nowoczesnym. Do wyboru mamy skóry w różnych kolorach. Możemy więc zdecydować się na sofę w jasnym beżu lub sofę czarną. Dla miłośników odważnych kolorów świetnym rozwiązaniem będzie wybór sofy z czerwonym obiciem. Należy pamiętać, aby kolor skory dobrać do charakteru wnętrza. W pomieszczeniu, gdzie jest mało światła i mamy ciemne meble oraz kolor ścian warto zdecydować się na sofę w jasnych kolorach. Dla przykładu sofa w kolorze czarnym mogłaby przytłoczyć wnętrze.

Sofa tapicerowana

Wiele osób decyduje się właśnie na sofę tapicerowaną. Podobnie jak w przypadku sof skórzanych mamy duży wybór w zakresie wzorów i kolorów. Wymagający konsumenci będą więc w stanie znaleźć upragniony produkt. Sofy tapicerowane są milsze w dotyku od sof skórzanych. Trzeba natomiast pamiętając o ich regularnym odkurzaniu. Co pewien czas sofy tapicerowane należy prać. W przypadku alergików lepszym rozwiązaniem będzie więc wybór sofy tapicerowanej.

Sofa z pojemnikiem na pościel

Na rynku od wielu lat popularne są sofy z pojemnikiem na pościel. Jest to doskonałe rozwiązani szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie mamy ograniczone miejsce do przechowywania rożnych przedmiotów. Pojemnik na pościel umożliwia przechowanie poduszek, kołder czy koców. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Rozkładana sofa z dodatkowym miejscem do spania

Wiele sof ma możliwość rozkładania. Możemy w ten sposób zapewnić dodatkowe miejsce do spania. W dzień złożona sofa zajmuje mniej miejsca. W nocy rozłożona sofa zapewnia nam dodatkowe miejsce do spania. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się szczególnie w miejscach, gdzie mamy ograniczony metraż.

Więcej informacji na temat sof skórzanych i tapicerowanych znajdziesz na stronie https://meblegorecki.com/sklep/13-sofy