Rodzaje taśm jednostronnie klejących. Sprawdź ich zastosowanie

Taśmy posiadają wiele zastosowań. Jedne mogą służyć do izolacji, drugie do zabezpieczeń, a jeszcze inne do znakowania pomieszczeń i dróg. Możemy wyróżnić wiele rodzajów taśm jednostronnie klejących. W dalszej części artykułu przedstawiamy najbardziej popularne typy taśm wraz z wyróżnieniem zastosowania.

Taśmy maskujące i duck-tape

Tego typu taśmy to idealne rozwiązanie na wszelkiego typu maskowanie i tuszowanie różnych niedociągnięć czy uszkodzeń. Taśmy jednostronnie klejące mogą być dostosowane kolorystycznie, aby sprawiały wrażenie dopasowanych. Mogą być używane bez względu na rodzaj nawierzchni. Wykazują się ponadto wysoką odpornością na promieniowania UV i temperatury sięgające nawet do 150°C.

Taśmy znakujące, winylowe

Kolejny typ taśm jednostronnie klejących jest przeznaczony głównie do znakowania terenów roboczych (magazyny, zakłady produkcyjne, hale przemysłowe), znaczenia robót drogowych czy miejsc parkingowych. Taśmy są wytrzymałe na warunki atmosferyczne, dlatego bez problemu można je stosować na zewnątrz budynków.

Taśmy antypoślizgowe

Bardzo charakterystyczne jeżeli chodzi o kolor (z reguły są białe, czarne lub żółte). Taśmy te możemy bardzo często zauważyć w różnego typu obiektach. Przykładowo mogą to być centra handlowe, które korzystają z tego typu taśm jako formy zabezpieczenia śliskich powierzchni. Zazwyczaj używa się ich w miejscach charakteryzujących się intensywnym ruchem pieszym. Taśmy antypoślizgowe jednostronnie klejące są niezwykle trwałe i odporne na działanie różnego typu środków chemicznych.

 

taśma

Taśmy elektroizolacyjne

Głównym materiałem budulcowym tego typu taśm jest włókno szklane z silikonowym klejem utwardzającym. Nie kurczą się oraz są elastyczne i wytrzymałe. Mogą wytrzymać temperatury nawet do 180°C. Ich głównym zastosowaniem jest izolacja i ochrona miejsc szczególnie narażonych na działanie napięcia elektrycznego.

Taśmy pakowe

Powstają na bazie kauczuku naturalnego. Służą głównie do klejenia różnego typu opakowań, pojemników i zabezpieczania ładunku w transporcie. W ten sposób możemy uniknąć strat wynikających ze źle zabezpieczonych towarów. Taśmy jednostronnie klejące pakowe idealnie przywierają do każdego typu powierzchni użytkowej.

Next Post

Inwestycje mieszkaniowe Rzeszów

wt. cze 4 , 2019
Rzeszów jest miastem, w którym rynek nieruchomości rozwija się niezwykle dynamicznie. Nowe inwestycje mieszkaniowe powstają głównie na osiedlach: Zielone tarasy, Lawendowy zakątek, Jaśminowe mieszkania, przyciągają one mnóstwo osób chcących osiedlić się w stolicy Podkarpacia na stałe.

Może też Cię zainteresować