Dlaczego pies nie chce jeść?

Twój pies nie ma apatytu? Od pewnego czasu widzisz, że nie opróżnia swojej miski z prędkością światła, jak zwykł był to robić wcześniej? Oto kilka powodów dla, których twój czworonożny przyjaciel może mieć problemy z apetytem.

Powody, dla których pies nie chce jeść

Niewłaściwy dobór żywności i słaba jakość jedzenia

Słabe jedzenie jest głównym powodem, dla którego pies może nie być zainteresowany obiadem. Spójrzmy prawdzie w oczy. Gdybyśmy musieli codziennie jeść ryż, znudzilibyśmy się. Niektóre produkty są wypełniane ziarnami, aby były tańsze w produkcji. Te produkty często nie mają wystarczającej ilości białka w swoim życiu. Czasami są również trudne do strawienia.
Nagromadzenie się w układzie pokarmowym psa może prowadzić do problemów żołądkowych i czynić z życia psa prawdziwie „pieskie”. Polecamy obejrzeć ofertę sklepu Molly, posiadają oni wysokiej jakości karmy dla psów.

Choroba

Inną przyczyną utraty apetytu u psów jest choroba. Jeżeli oprócz tego nasz pies zachowuje się w apatyczny sposób możemy być pewni, że ma problemy zdrowotne i należy czym prędzej iść z nim do weterynarza.

Uraz

Urazy u psów nie zawsze są łatwe do wykrycia. W przypadku drobnych urazów lub siniaków apetyt twojego psa nie będzie zbyt duży. Jeżeli są to drobne urazy pies po kilku dniach powinien wrócić do siebie jednak niekiedy nie obejdzie się bez wizyty u specjalisty.

Wiek

W miarę starzenia się psów układy trawienne słabną. Oznacza to, że nie mogli jeść tak dużo, jak mogli w sile wieku. Karma dla psów wolna od ziarna jest doskonała dla starszych psów, zwłaszcza na wzgląd na ich układ trawienny.

Jedzenie zakazanych pokarmów

Niektóre produkty są znacznie gorsze dla psów niż inne. Psy chętnie zjedzą wszystko, co pachnie kusząco, a to może nawet oznaczać śmieci, co nie oznacza, że jest to dobre dla ich zdrowia.

Niektóre z najbardziej niebezpiecznych pokarmów dla psów to:

  • Czekolada
  • Rodzynki i winogrona
  • Orzechy
  • Cebula i Czosnek

Stres

W przeciwieństwie do ludzi, psy nie mogą wyrażać się głośno, jeśli są zestresowane. Mogą doświadczać stresu z wielu powodów, od przeniesienia do nowego środowiska, po długą rozłąkę z właścicielem.

Next Post

śr. cze 12 , 2019
Na forach internetowych czy grupach w mediach społecznościowych można znaleźć wiele informacji na temat caravaningu. Jednak niemal natychmiast można natrafić na sprzeczne dane i częste kłótnie użytkowników. Niektóre osoby postrzegają podróżowanie kamperami jako najtańszy sposób zwiedzania, inni wręcz przeciwnie. Subiektywne opinie mogą być bardzo mylące – w poniższym artykule postanowiliśmy […]
Kamping

Może też Cię zainteresować