Przed przejażdżką rowerową

<span lang=”pl-PL”>Kolarstwo to nie tylko świetny sposób na zachowanie formy, ale również dużo radości. Jednak nawet krótkie przejażdżki mogą powodować bóle szyi, kręgosłupa lędźwiowego i w okolicy pachwin – zwłaszcza u nowych „jeźdźców”. Chociaż niektórzy uważają, że dyskomfort jest nieunikniony, istnieją pewne proste sposoby, które mogą sprawić, że jazda będzie znacznie wygodniejsza.

 

Wyreguluj siodełko

Wysokość siodła powinna pozwalać na swobodne dotykanie pedałów. Sprawdź też pochylenie, powinieneś być w stanie jechać, bez zsuwania się z siodełka do przodu i do tyłu.

 

Popracuj nad tricepsami

Triceps podtrzymuje całą górką część ciała, popracuj nad nim, aby złagodzić dyskomfort w górnej części ciała, która jest przeciążona, gdy tricepsy odpowiednio nie utrzymują postawy. Sprawdź wysokość kierownicy i pozycje: powinieneś być w stanie swobodnie dotrzeć do uchwytów, przerw i przekładni.

 

Ogranicz wagę bagażu

Nie jeźdź z torbą przewieszoną przez ramię, zamiast tego weź plecak. Jednak pamiętaj, żeby nie był zbyt ciężki gdyż obciąży on twój kręgosłup szyjny. Najlepiej zdecydować się na torby zawieszone bezpośrednio na rowerze, by nie obciążać swojego ciała.

 

Rozciągnij się po przejażdżce

Tak samo jak ważna jest rozgrzewka przed jazdą na rowerze, istotne jest rozciąganie w szczególności kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego po jeździe.

 

Dobierz odpowiedni strój

Ubrania powinny być opięte, ale nie powinny uwierać. Dobrze założyć spodenki sięgające co najmniej do połowy długości uda, by uniknąć otarć.

 

Pamiętaj o odpowiednim sprzęcie

Szykując się na dłuższą przejażdżkę rowerową trzeba pamiętać także o:

  • kasku
  • rękawicach
  • bidonie
  • pompce rowerowej

Next Post

Nowoczesne podejście do zwalczania pożaru

pt. sie 4 , 2017
Ogień może być jednym z najbardziej niszczących klęsk, z jakimi borykają się ludzie w dowolnym miejscu i czasie. Uznaje się, że 43% firm kończy swoją działalność po pożarze i nigdy się nie otwiera ponownie, a kolejne 29% nie otwiera się w ciągu trzech najbliższych lat.

Może też Cię zainteresować