Nowoczesne podejście do zwalczania pożaru


Ogień może być jednym z najbardziej niszczących klęsk, z jakimi borykają się ludzie w dowolnym miejscu i czasie. Uznaje się, że 43% firm kończy swoją działalność po pożarze i nigdy się nie otwiera ponownie, a kolejne 29% nie otwiera się w ciągu trzech najbliższych lat. Najlepszym sposobem na ograniczenie strat spowodowanych pożarami jest szybka i skuteczna „interwencja” środka gaśniczego w celu wyeliminowania pożaru. W przypadku pożarów strukturalnych systemy tryskaczowe są najbardziej skuteczne i są istotnym narzędziem ograniczającym ryzyko utraty życia i uszkodzenia konstrukcji budynku, ale co jeśli obszar zawiera cenne towary, które mogą być uszkodzone wodą? Co zrobić jeśli woda nie jest dostępna? Dla takich potrzeb powstały systemy podwójnego tłumienia pożaru.

instalacja przeciwpożarowa

Efektywne, bezwodne tłumienie ognia

Na rynku dostępne są opracowane rozwiązania samodzielnych i automatycznych systemów ogrzewania, który chroni i zabezpiecza cenne i podatne na uszkodzenia urządzenia i mienie. Został przetestowany w celu wykorzystania w pożarach typu A, B i C.

W swojej opatentowanej technologii podwójnego gaszenia łączy się proszek ABC z zastosowanym środkiem czyszczącym do gaszenia pożaru FE 227 EPA firmy DuPont w celu stworzenia żelu z podwójnymi środkami zapewniającymi skuteczniejsze tłumienie pożaru. Każda jednostka systemu jest całkowicie samowystarczalna i wstępnie zaprojektowana. System ten jest jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań tłumiących ogień.

Współczesna charakterystyka biznesu opiera się głównie na komputerach i urządzeniach telekomunikacyjnych. W takich miejscach stosowanie standardowego systemu przeciwpożarowego i wody może spowodować największe uszkodzenie sprzętu. Szybka reakcja w krytycznych obszarach, takich jak te bez użycia wody, może sprawić, że firma stanie będzie mogła normalnie działać bez długotrwałego zakłócenia pracy i utraty swoich klientów. Właśnie tutaj najcenniejsza jest praca systemu tłumienia pożaru. Niezależnie od przyczyny pożaru, kluczowe znaczenie ma system, który może szybko i skutecznie reagować.

urządzenia przeciwpożarowe
Hydrant – podstawowy element standardowej, wodnej instalacji przeciwpożarowej w budynku, zwykle umieszczane przy wyjściach ewakuacyjnych

Gdy czujniki wykryją pożar i wysyłają sygnał do systemu tłumienia pożaru, uruchamia urządzenie, które natychmiast reaguje, tłumiąc ogień w ciągu czterech do pięciu sekund. Ogień jest tłumiony zarówno gazem FE 227, jak i unikalnym proszkiem ABC. Proszek osiada na obszarze, aby zapobiec ponownemu spaleniu. Uszkodzenie konstrukcji i wyposażenia jest ograniczone do minimum.

Ten proszek jest unikalny, ponieważ jest nietoksyczny i nie jest niebezpieczny dla personelu, który może znajdować się w okolicy. Zostało również zbadane i stwierdzone, że nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla urządzeń elektrycznych opartych na skłonności do wywoływania korozji lub przewodności elektrycznej. Kiedy nastąpi pożar, ważne jest, aby całkowicie oczyścić obszar gdzie gromadził się dym i ogień. W tej chwili można łatwo usunąć proszek, który pomógł zminimalizować uszkodzenie, odkurzając obszar. W przypadku urządzeń elektronicznych sprężone powietrze usuwa proszek z małych szczelin.

Aby dostosować odpowiednie systemy przeciwpożarowe dla danej działalności, rodzaju budynku, jego konstrukcji jak i składowanych towarów, trzeba skonsultować się z ekspertami działającymi w branży. Tylko dobrze dobrane urządzenia pozwolą skutecznie zabezpieczyć budynek i osoby w nim przebywające. Sprawdź wyposażenie w Sklepie Ppoż i poradź się ekspertów. Pamiętaj, że odpowiednie wyposażenie przeciwpożarowe może zadecydować o tym, że Twoja firma będzie dalej działać (w wypadku wybuchu pożaru). Brak odpowiednich zabezpieczeń nie pozwoli uzyskać ubezpieczenia od powstałych strat.

 

Next Post

Szybki obiad na mieście w Gliwicach coraz bardziej popularny

pt. sie 4 , 2017
Żyjemy coraz szybciej, a nasz styl życia zmienia się nie tylko pod wpływem zmian na rynku zawodowym, ale także pod wpływem rozwoju technologicznego i związanych z nim nowych możliwości. Nie bez wpływu pozostaje też wzrost zarobków w większości grup, a także, co oczywiste, łatwa dostępność wszelakich dóbr i usług. Zmiany […]

Może też Cię zainteresować