Garmin Fenix 5 — dla tych, co kochają sport

Dla wielu Polaków Garmin to pierwszy wybór, gdy szukają wysokiej jakości sprzętu dla pasjonatów sportu i turystyki. Nic w tym dziwnego, to światowy dostawca urządzeń nawigacyjnych, który od lat odnosi ogromne sukcesy na międzynarodowym rynku. Jednym z jego sztandarowych produktów jest zegarek Garmin Fenix. W dzisiejszym wpisie skupimy się na najpopularniejszym modelu Garmin Fenix 5.

Na początek odrobina historii

Garmin Fenix 5Seria zegarków Garmin Fenix miała swoją światową premierę w 2012 roku. Garmin Fenix 1, czyli pierwszy model z tej serii, przypominał z wyglądu tradycyjny zegarek, jednak tylko tyle go łączyło z klasycznymi modelami. Wyposażono go w wiele przydatnych funkcji, takich jak elektroniczny kompas czy wysokościomierz.

Kolejny model — Garmin Fenix 2 — został zaprezentowany w 2014 roku. Pod względem wizualnym niewiele różnił się od swojego poprzednika. Za to dużo zmieniło się w kwestiach technicznych — dodano do niego tryb multisport, możliwość odczytywania powiadomień przesyłanych z telefonu. Co ciekawe, w tym samym roku został na rynek wypuszczony model Garmin Fenix 2 Special Edition, który miał odwróconą kolorystykę ekranu oraz posiadał czerwony pasek.

Następna generacja miała swoją premierę w 2015 roku. Model z numerem 3 różnił się od swoich poprzedników wyglądem oraz został ulepszony pod względem intuicyjności jego działania (miał prostszy układ menu). Rok później na rynek zawitała kolejna wersja tego zegarka — tym razem był to Garmin Fenix 3 HR Elevate, do którego dodano możliwość optycznego pomiaru tętna.

5. generacja zegarków Garmin Fenix

2017 rok należał do nowej linii zegarków Garmin Fenix 5. To pierwszy raz w historii marki, gdy jedna seria została podzielona aż na 3 wielkości tarczy zegarków. Każdy model został wyposażony w nowoczesny czujnik pomiaru tętna z nadgarstka, zwiększono u nich rozdzielczość ekranu, a także dodano zewnętrzne czujniki poprzez parowanie zegarka z funkcją Bluetooth Smart.

A może Garmin 5 z Plusem?

Seria Garmin Fenix 5 została udoskonalona w 2018 roku. Swoją premierę miał wtedy model Garmin Fenix 5 Plus. Czym się różnił od podstawowej wersji? Został wzbogacony o wiele ciekawych i praktycznych funkcji, takich jak możliwość płatności zbliżeniowych Garmin Pay, odtwarzacz muzyki oraz odbiór sygnały z europejskiego systemu Galileo.

Next Post

Gdzie dobrze zjeść we Wrocławiu?

wt. mar 10 , 2020
Wrocław jest starym, największym miastem województwa dolnośląskiego o długiej historii, które rokrocznie przyciąga do siebie setki tysięcy turystów z całego świata. Jak zwykle przy okazji podróży pojawia się kwestia poszukiwania dobrej restauracji. Problem z pozoru błahy – wszak ktoś mógłby rzec, że restauracje są na każdym rogu. I tak, i […]
Czerwona cebula

Może też Cię zainteresować