Kamera z podczerwienią IR – czy poradzi sobie w każdych warunkach?

Kamery z podczerwienią, czyli precyzując kamery z oświetleniem ir stają się coraz popularniejsze za sprawą chęci rozwinięcia systemów monitoringu tak, aby obraz rejestrowany był o każdej porze dnia. W istocie, ochrona posesji dzięki technologii IR staje się możliwa także w nocy.

Czym są “kamery na podczerwień”?

Kamery CCTV oprócz światła widzialnego, czyli tego o długości fali od 380 do 780 nm, są przystosowane do rejestrowania świata w zakresie podczerwieni (mającego długość fali do 970 nm). Energia podczerwona jest generowana przez wibracje atomów i cząsteczek. Im wyższa temperatura obiektu, tym szybciej poruszają się jego cząsteczki i atomy. Ten ruch jest emitowany jako promieniowanie podczerwone, którego nasze oczy nie widzą.

Czy kamera z oświetleniem IR działa w każdych warunkach?

Technologii podczerwieni IR jest posiada wiele licznych zalet wykorzystywanych przez twórców systemów monitoringu, ponieważ przeszkody, takie jak mgła lub ciemność, nie ograniczają wyniku. Na przykład funkcjonariusze organów ścigania i myśliwi mogą używać termografii do wykrywania zagrożeń bezpieczeństwa lub drapieżników pod osłoną nocy, a nawet ukrytych za przedmiotami lub ścianami, a w przypadku kamer, przeszkodą nie stanie się także murek.

Wysoka jakość rejestrowania obrazu przez kamery z oświetleniem IR jest możliwa w niemal każdych warunkach atmosferycznych. Niezależnie od natężenia deszczu czy śniegu albo też bezpośrednich promieni upalnego letniego słońca. Zarówno w dzień, jak i w nocy.

Przykłady kamer z oświetleniem IR

Wszyscy najpopularniejsi producenci urządzeń i systemów do monitoringu mienia w swojej ofercie posiadają kamery z oświetleniem IR. Przykład stanowi marka BCS czy też znany na całym świecie Hikvision. W ich ofercie znajdziemy kamery z oświetleniem IR tubowe, mogące pracować w czterech różnych systemach: AHD, HDCVI, HDTVI lub CVBS (analog).

Next Post

Gąsienice do minikoparek - co musisz o nich wiedzieć?

pt. wrz 24 , 2021
Gąsienice do minikoparek to niezwykle ważny element maszyny – w końcu to one odpowiadają za bezpieczną jazdę, zwrotność maszyny oraz jej przyczepność do podłoża. Właśnie dlatego, gumowe gąsienice powinny być odpowiednio przechowywane, użytkowane, a także serwisowane. Co więc powinieneś o nich wiedzieć? Z chęcią Ci podpowiemy – zapraszamy do lektury!
gąsienice gumowe do minikoparek

Może też Cię zainteresować