Automatyka przemysłowa i korzyści jakie z niej wynikają

Rewolucja przemysłowa dała początek dla prawdziwej automatyzacji, która przebiega od kilkudziesięciu lat w o wiele większym tempie. Automatyka przemysłowa przyczyniła się do zwiększenia naszych możliwości niemal w każdym sektorze naszego życia. Sprawdźmy jakie korzyści przynosi na co dzień. 

Słowo automatyzacja zostało po raz pierwszy wymyślone przez przemysł motoryzacyjny w Stanach Zjednoczonych. Wskazuje na automatyczną obsługę różnych faz procesu produkcyjnego. Technologie 3D i nowoczesne komputery rozszerzyły zakres automatyzacji. Robotyka, maszyny CNC i inne urządzenia sterowane komputerowo to najlepsze przykłady współczesnych narzędzi automatyki przemysłowej. Możliwości urządzeń automatycznych nie ograniczają się do kontrolowania sekwencji zdarzeń. Zaawansowane roboty przemysłowe są w stanie podejmować krytyczne decyzje podczas procesów produkcyjnych. Niektóre przykłady zautomatyzowanych procesów przemysłowych to:

 • Pakowanie i obsługa materiałów
 • Kontrola jakości i inspekcja
 • Produkcja metalu; obróbka skrawaniem, spawanie, cięcie, platerowanie itp.
 • Przetwórstwo żywności i napojów
 • Planowanie i podejmowanie decyzji

Zalety automatyki przemysłowej

Automatyzacja umożliwia firmom produkcyjnym osiągnięcie szybkiego wzrostu produktywności poprzez wykorzystanie potencjału technologii automatyzacji. Kiedy myślimy o zautomatyzowanych systemach produkcyjnych, pierwszą rzeczą, która przychodzi nam do głowy, są roboty. Jak wspomniano wcześniej, przemysł motoryzacyjny jako pierwszy przyjął robotykę. Po postępie technologicznym ostatnich kilkudziesięciu lat małe firmy mogą teraz pozwolić sobie na automatyzację swoich systemów produkcyjnych i poprawę efektywności operacyjnej. Niektóre z zalet automatyzacji procesów produkcyjnych to:

 • Dramatyczny wzrost produkcji
 • Niskie koszty produkcji
 • Lepsze środowisko dla pracowników
 • Bezprecedensowa kontrola nad jakością produktu
 • Jednolitość i konsekwencja w powtarzalnych zadaniach
 • Wygoda w wykonywaniu niebezpiecznych zadań

Automatyka przemysłowa i fachowy osprzęt do zakupienia online

Branża automatyczna jest bardzo szeroka. Silniki, napędy, zawory, czujniki, a nawet hydraulika wchodzi w skład różnych komponentów dedykowany do automatyki przemysłowej. To wszystko możesz znaleźć na stronie https://gpautomatic.pl/. Nowe i sprawdzone komponenty do automatyki od najlepszych światowych producentów. 

 

Next Post

Wyprzedaż mebli ogrodowych - sprawdź okazje Bel GIardino!

pt. paź 8 , 2021
W związku z kończącym się sezonem letnim rozpoczyna się wyprzedaż mebli ogrodowych 2021! Meble ogrodowe to elementy wyposażenia, bez których trudno jest wyobrazić sobie przestrzenie takie jak ogrody, balkony oraz tarasy. Początek wyprzedaży mebli ogrodowych oznacza możliwość zakupienia wysokiej jakości mebli ogrodowych w atrakcyjnych cenach i przygotowanie się do kolejnego […]

Może też Cię zainteresować