Praca – gdzie jej szukać?

Czas ogłoszeń „dam pracę” na tablicach i słupach minął. Do dyspozycji poszukujących pracy pozostają dziesiątki serwisów z ogłoszeniami ogólnymi, tzw. wyszukiwarki ofert pracy i profesjonalnie serwisy społecznościowe, poświęcone pracy. Coraz więcej osób decyduje się na aplikacje mobilne z ogłoszeniami pracy.

Wyszukiwarki pracy

Portale różnotematyczne

Istnieje kilka portali z ogłoszeniami z różnych dziedzin, mających również kategorię praca. Jest na nich najwięcej ogłoszeń z pracą dorywczą, umową zlecenie, pracą sezonową lub pracy w call centre, gastronomii, budownictwie czy handlu, powinniśmy tam zajrzeć. Do tego typu portali zaliczamy np. OLX i Gumtree.

Typowe wyszukiwarki pracy

Jest ich wiele. Największą z nich jest pracuj.pl, a najstarszą na Polskim rynku jobs.pl. Większość z nich zawiera artykuły poradnikowe i możliwość otrzymywania maila z dopasowanymi do preferencji ofertami pracy.

Profesjonalne serwisy społecznościowe

Istnieją dwa takie serwisy:

  • Goldenline
  • LinkedIn

Goldenline pozwala nie tylko na wyszukiwanie ofert pracy. Możemy sprawdzić na niej raporty dotyczące zarobków na danym stanowisku i poczytać opinie o pracodawcach.

Zakładając profil na LinkedIn stajemy się widoczni dla pracodawcy. LinkedIn prezentuje nasze osiągnięcia ścieżkę zawodową. Jest uważany za prestiżowy portal. Dlatego warto założyć tam konto przed rozpoczęciem poszukiwań.

Aplikacje mobilne

Pozwalają na szukanie ofert pracy nie siedząc przed komputerem. Coraz więcej portali internetowych z ogłoszeniami pracy ma swoje aplikacje, by użytkownicy mieli lepszy dostęp do ofert. Na prowadzenie wysuwa się ostatnio aplikacja Job Square, nazywana również Tinderem do poszukiwania pracy. Mechanizm przeglądania ofert pracy jest zaczerpnięty z portalu randkowego Tinder.

Next Post

Przed przejażdżką rowerową

śr. lip 26 , 2017
Kolarstwo to nie tylko świetny sposób na zachowanie formy, ale również dużo radości. Jednak nawet krótkie przejażdżki mogą powodować bóle szyi, kręgosłupa lędźwiowego i w okolicy pachwin – zwłaszcza u nowych „jeźdźców”. Chociaż niektórzy uważają, że dyskomfort jest nieunikniony, istnieją pewne proste sposoby, które mogą sprawić, że jazda będzie znacznie […]

Może też Cię zainteresować