Higiena w gabinecie kosmetycznym

Kobiety i mężczyźni coraz chętniej odwiedzają salony kosmetyczne, chcą poprawić swoją urodę oraz zadbać o swój wygląd. Kosmetyczka jest w stanie zaoferować wiele w temacie pielęgnacji – zabiegi na ciało na twarz czy też dłonie.

Jak wiadomo każdy z tych zabiegów wymaga przestrzegania zasad higieny. Kosmetyczka musi zadbać o to aby salon kosmetyczny był sterylnie czysty. Musi w nim panować nienaganna higiena.

Miejsce przygotowane do zabiegów

W każdym salonie znajduje się wyznaczone miejsce w którym wykonywane są zabiegi, zazwyczaj jest to kącik w którym stoi fotel kosmetyczny. Jest to miejsce, które powinno być przygotowane dla każdego klienta, na fotelu musi być pokrowiec na fotel kosmetyczny, ręcznik frotte, czy jednorazowa opaska kosmetyczna. Każdy z tych elementów zapewnia należytą higienę podczas wykonywanych zabiegów. Pokrowiec na fotel kosmetyczny pełni rolę ochronną przed ewentualnymi zarazkami.

Jeśli potrzebujesz akcesoriów do salonu kosmetycznego na Anilon.pl znajdziesz niezbędne produkty do pracy kosmetyczki.

Dezynfekcja sprzętu kosmetycznego

Kosmetyczka wykonuje mniej lub bardziej inwazyjne zabiegi kosmetyczne, dlatego też musi dbać o to i po każdym zabiegu czyścić sprzęt kosmetyczny. Czystość musi być zachowana również przed wykonywanym zabiegiem i dotyczy to nie tylko sprzętu ale chociażby samej kosmetyczki – powinna zdezynfekować dłonie po każdym kontakcie z zanieczyszczonymi akcesoriami.

Czysty salon kosmetyczny

Czystość i dbałość o higienę to najważniejsze kryteria, które musi spełniać każdy salon urody. Takie miejsce to także pewnego rodzaju wizytówka, klient zwraca uwagę na wygląd takiego miejsca na jego prezencję. Kosmetyczka musi zadbać więc o to aby w salonie panował ład i porządek. Podłoga, szafki, witryna powinny być schludne. Fotel kosmetyczny w pełni przygotowany i gotowy na wizytę klienta.

 

 

Next Post

Wentylatory ATEX - charakterystyka

śr. wrz 12 , 2018
Na rynku wentylatorów przemysłowych można wybierać spośród wielu modeli i typów urządzeń. Do specjalnych zastosowań wymagane są często właściwości czy rozwiązania, które przystosowują dane urządzenia do pracy w specyficznych warunkach. Takim specyficznym warunkiem może być strefa zagrożenia wybuchem, miejsca gdzie pojawiają się gazy i pyły wybuchowe. Użytkowanie w takich miejscach […]

Może też Cię zainteresować