Wysokie budynki a mycie elewacji

W każdym mieście można spotkać wysokie budynki, na Śląsku drapaczy chmur jest najwięcej. Do tego by mogły dobrze się prezentować ważne jest to aby były nie tylko dobrze zagospodarowane ale i to by były przede wszystkim czyste zwłaszcza jeśli budynki zbudowane są z fasad szklanych. Tego typu budowle są podane na zanieczyszczenia, zwłaszcza te usytuowane w centrum miasta.  

mycie elewacji

Specjalistyczne usługi

Wiadomo właściciel takiego budynku nie zadba sam o to, by wyczyścić elewację, jest to praca dla ludzi którzy zajmują się świadczeniem usług czystościowych na wysokości. Mycie elewacji na wysokości powinno być wykonane z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaś osoby powołane do tego typu prac powinny posiadać specjalistyczne uprawnienia (dokument uprawniający do pracy na wysokości). Zwłaszcza, że budynki, które zalecane są do czyszczenia mają zwykle po kilka metrów. W tym przypadku konieczne jest wynajęcie grupy do prac alpinistycznych, bądź firmy oferującej usługi czystościowe na wysokości. Tego typu usługi wykonywane są z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu alpinistycznego bądź wykorzystywane są do tego podnośniki koszowe. Zdarza się i tak, że dana firma decyduje się na wynajem dźwigów. Śląsk, to region w którym jest mnóstwo firm oferujących usługi alpinistyczne.

prace alpinistyczne

Zlecenie mycia elewacji – co uwzględnić?

Mycie elewacji najlepiej jest wykonać po zimie bądź przed sezonem zimowym. Dlatego też z firmą, która oferuje mycie elewacji na wysokości warto jest skontaktować się dość wcześnie, by zdążyć z pracami czystościowymi jeszcze przed sezonem. Na etapie zlecania prac czystościowych powinniśmy określić jak wygląda budynek co chcemy, by zostało wyczyszczone. Dodatkowo powinniśmy określić wysokość budynku, bowiem firma, która będzie wykonywać dla nas usługi czystościowe również musi się przygotować tj. zdecydować ile osób będzie potrzebnych do wykonania zlecenia i określić jaki sprzęt będzie potrzebny być może, że będą to podnośniki koszowe, a może będzie konieczny wynajem podnośników (na Śląsku a konkretniej w Tychach oferuje wynajem dźwigów i podnośników firma ROJ RUDOLF: https://uslugi-dzwig.pl/wynajem-dzwigow-tychy)

Firma, która podejmie się zlecenia mycia elewacji dodatkowo będzie musiała z nami ustalić konkretną datę wykonania prac, bowiem tego typu prace wysokościowe nie mogą być wykonywane w trudnych warunkach pogodowych.

 

Next Post

Jak wybrać studia podyplomowe? Sprawdź przyszłościowe kierunki

wt. kwi 5 , 2022
Wiele młodych osób zastanawia się nad tym co będzie robić po studiach. Jedni wybierają studia podyplomowe inni zaś chcą podjąć pracę są i tacy którym zależy na pogodzeniu i pracy i nauki. Studia podyplomowe zdają się być idealne – nauka w systemie zaocznym, tryb kształcenia dosyć krótki bo zwykle 2 […]

Może też Cię zainteresować