Czy nowoczesna kontrola dostępu do pomieszczeń jest potrzebna w Twojej firmie?

Nowoczesna kontrola dostępu do pomieszczeń stanowi bardzo ważny element zabezpieczenia firmy przed niebezpiecznymi zdarzeniami. Należy położyć na nią duży nacisk szczególnie wtedy, gdy w pomieszczeniach znajdują się cenne dla przedsiębiorstwa przedmioty bądź ważne informacje. Dobrze wtedy zainteresować się nowoczesnym systemem kontroli dostępu do pomieszczeń.

Tradycyjne klucze

Wiele firm wciąż wykorzystuje tradycyjne klucze. Należy pamiętać o tym, aby w drzwiach znajdował się dobry zamek, najlepiej certyfikowany. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie. Należy jednak pamiętać o tym, że jest je łatwo sforsować. Klucze łatwo dorobić bądź ukraść. Jakie inne opcje mamy do wyboru?

Nowoczesna kontrola dostępu do pomieszczeń

Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie w swojej firmie nowoczesnej kontroli dostępu do pomieszczeń. Coraz powszechniejsze stają się na przykład rozwiązania oparte o biometrię. Bardzo skuteczny jest zamek na odcisk palca. W bazie danych systemu zostają zapisane odciski osób, które mogą wejść do pomieszczenia czy obiektu. Jeśli odcisk palca danej osoby jest zgodny z tym z bazy danych, dana osoba zostanie wpuszczona na teren pomieszczenia. Jest to prosty a jednocześnie bardzo skuteczny sposób zabezpieczenia firmy przed niepowołanymi gośćmi. Dodatkowo w systemie kontroli dostępu do pomieszczeń możemy zaznaczyć, żeby nie wpuszczał osób w nocy bądź w dni niepracujące. Jest to dodatkowa, dobra firma zabezpieczenia, z której można z powodzeniem korzystać.

Kontrola dostępu – bramki, karty zbliżeniowe

W dużych zakładach pracy, gdzie pracodawca chce utrzymać porządek i zabezpieczyć się przed wejściem niepowołanych osób, dobrze będzie zastosować bramki. W ten sposób można sprawnie regulować ruch w poszczególnych strefach przedsiębiorstwa. Bramki czy karty zbliżeniowe oczywiście doskonale sprawdzą się również w mniejszych firmach. Tam również doskonale będą spełniać swoją rolę.

Istotne informacje znajdują się również na stronie https://biosys.pl/kontrola-dostepu

Next Post

Jak działa peleciarka?

śr. wrz 1 , 2021
Biopaliwa cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Zbliżający się wielkimi krokami sezon grzewczy powoduje, że coraz więcej osób postanawia zastąpić tradycyjne paliwa niezwykle przyjaznym dla środowiska pelletem. Właśnie z tego powodu urządzeniem, które coraz częściej spotykamy w wielu gospodarstwach domowych i firmach, jest peleciarka. W poniższym artykule skupimy […]

Może też Cię zainteresować