Kocie drapaki na kanapę – jak utrzymać meble tapicerowane w dobrym stanie?

Nie od dziś wiadomo, że ulubioną czynnością kotów jest ostrzenie swoich pazurków. Niestety czasami robią to w nieodpowiednich miejscach. Mogą to być na przykład tapicerowane meble. Na szczęście na rynku są już dostępne produkty, które pozwalają zabezpieczyć kanapę czy sofę. Jednocześnie kotom dają możliwość beztroskiego drapania w ich ulubionych miejscach.

Spraw swojemu kotu przyjemność

Ostrzenie pazurków i drapanie daje kotu wiele radości. Sprawia ogromną frajdę. Czasami koty drapaniem nie powodują wielkich szkód. Zdarza się jednak, ze do swojej zabawy wybiorą sobie wyjątkowo nieodpowiednie miejsce. Często jest to kanapa. Jeśli właśnie kupiliśmy nową sofę czy rogówkę, lepiej jest się zabezpieczyć. Warto wtedy zakupić kocie drapaki na kanapę. Przykładem są tu maty do drapania dla kotów produkowane przez firmę Panakota.

Designerski wygląd

Drapaki dla kotów mają bardzo przyjemny dla oka wygląd. Są wykonane z materiałów dobrej jakości, co sprawia że są wytrzymałe. Mogą bardzo dobrze pełnić swoją funkcję. Ich designerski wygląd sprawia, że we wnętrzu prezentują się bardzo atrakcyjnie. Jeśli mamy kota z dużym zamiłowaniem do drapania, z pewnością warto rozważyć zakup drapaka dla kota na kanapę.

Łatwy montaż

Dużą zaletą nowoczesnych drapaków dla kotów jest ich łatwy montaż. Produkty firmy Panakota posiadają rzepy, dzięki którym umieszczenie maty na meblu nie stanowi najmniejszego problemu. Wszystko dzieje się szybko i sprawnie.

Ochrona mebli

Bardzo ważną funkcją kocich drapaków na meble jest ochrona tapicerki mebla. Dotyczy to szczególnie sytuacji, kiedy posiadamy drogie, nowe meble. Jeśli zastosujemy odpowiednie rozwiązania, nie musimy się martwić, ze nasze meble zostaną zniszczone. Wykorzystanie maty do drapania na kanapę może być więc sporą oszczędnością. Unikamy konieczności częstej zmiany mebli, spowodowanej przez zniszczenie ich przez zwierzęta. Warto zabezpieczyć się zawczasu. Więcej informacji na temat mat do drapania dla kotów znajdziesz na stronie https://panakota.pl

Next Post

Gdzie kupować profesjonalne narzędzia i elektronarzędzia?

śr. sie 12 , 2020
Jeśli Twój zawód wymaga od Ciebie posiadania skrzynki z narzędziami, to trafiłeś świetnie. Niezależnie od tego czy jesteś pracownikiem budowlanym, hydraulikiem, czy elektrykiem to te propozycje będą dla Ciebie pomocne. Sprawdź gdzie kupisz profesjonalne narzędzia i elektronarzędzia.
narzędzia dla hydraulika

Może też Cię zainteresować