Ozdoby do domu. Jakie dodatki w stylu boho warto wybrać?

Styl boho od jakiegoś czasu króluje nie tylko w modzie, ale również we wnętrzach. Meble i dodatki w tym stylu są niezwykle popularne i chętnie wybierane przez osoby, które chcą odświeżyć swój dom czy mieszkanie, nadać mu charakteru i zmienić dotychczasowy styl w wystroju wnętrza. Czym właściwie jest styl boho? Jakie są jego wyznaczniki? Jakie dodatki do domu w stylu boho warto jest wybrać? O tym poniżej.

Czym jest styl boho?

Styl boho – mimo że króluje w naszych domach od niedawna – nie jest czymś nowym. Pojawił się już w XVIII wieku we Francji i początkowo był charakterystyczny dla tamtejszej grupy artystów, którzy nie uznawali norm i żyli po swojemu, według własnych zasad i przekonań. To właśnie francuskie „la boheme” – znane większości z piosenki Charlesa Aznavoura – znaczy tyle, co cyganeria, czyli wspomniana wcześniej grupa artystów. Popularność cyganerii związana jest z Rewolucją Francuską, po której wiele osób straciło dobytek swojego życia i zostało zmuszonych do zmiany dotychczasowego trybu życia. Przejście na „boho” było podyktowane zaistniałą koniecznością. Brak pieniędzy i potrzebnych sprzętów zmuszał do eklektyzmu, noszenia luźnych, powszechnie uznawanych za niemodne, ubrań, łączenia ze sobą pozornie niepasujących do siebie elementów.

Styl boho stał się ponownie bardzo popularny w latach 60. ubiegłego wieku. Sprawiła to kultura hippisów i ich styl życia, który był bardzo podobny do tego, który prowadzili ich francuscy poprzednicy. Obecnie styl boho znów wrócił do łask i wiąże się z modą na wszystko to, co naturalne, swoistym powrotem do natury. Doceniają go młodzi, pełni energii, mobilni młodzi ludzie.

Jakie są cechy stylu boho?

Pierwszą zasadą w stylu boho jest łączenie różnych, pozornie niepasujących do siebie, elementów, materiałów, wzorów, dodatków. Podstawą boho jest wygoda i fantazja. Wszystko ma być „na luzie”, bez sztywnych reguł, określonych zasad. Liczy się brak skrępowania i swoboda w dekorowaniu wnętrz.

W stylu boho królują etniczne wzory, naturalne materiały oraz jasne kolory. Doskonale sprawdzą się pastelowe kolory, rattanowe dodatki i meble, bawełniane tekstylia. To styl idealny dla osób, które lubią podróżować i przywożą ze sobą wiele pamiątek z odwiedzanych miejsc. To właśnie one bardzo często pozwalają stworzyć niesamowity klimat i nadają wnętrzu oryginalnego charakteru. Osoby, które nie są zwolennikami dalekich podróży, nie muszą się martwić. Obecnie w sklepach można znaleźć wiele stylowych i wyróżniających się dodatków w stylu boho.

Poduszki boho, makramy, kosze plecione – jakie dodatki boho wybrać?

Jeśli pragniemy urządzić wnętrze w stylu boho, warto skupić się na pewnej grupie dodatków, dzięki której uzyskamy spektakularny efekt. Po pierwsze, pamiętajmy o tekstyliach domowych. Warto postawić na poduszki ozdobne w stylu boho, pledy i narzuty. Takie dodatki bardzo łatwo zmienią charakter salony czy sypialni. Druga sprawa to dodatki wiszące. Tutaj królują głównie makramy. Naturalne sploty to domena stylu boho. Obok makram warto też zwrócić uwagę na łapacze snów, okrągłe lustra ze złotymi akcentami lub takie, które zostały ozdobione trawą morską czy wspomnianą już makramą.

W ogrodzie doskonale sprawdzą się bambusowe lampiony, zapachowe świece czy hamaki i fotele hamakowe z utrzymanej w stylu boho plecionki. Idealne będą też plecione kosze, kolorowe chodniki na podłogę i świece.

Pamiętajmy, że styl boho, mimo posiadania pewnych wyróżników, ma być nieskrępowany, a jego podstawą ma być nasza wygoda i dobre samopoczucie w urządzanym wnętrzu. Każdemu, kto pragnie urządzić stylowy pokój i inne pomieszczenia w stylu boho, polecamy sklep internetowy Cudny Dom. Znajdziesz tam mnóstwo stylowych dodatków, które pomogą Ci stworzyć wyjątkowe wnętrze w stylu boho: https://cudnydom.pl/

Next Post

Wałki i tuleje wieloklinowe - zastosowanie

czw. cze 17 , 2021
Wałki wieloklinowe oraz tuleje wieloklinowe są elementami niezbędnymi, jeżeli zależy nam na zwiększeniu efektywności pracy maszyny. Znajdują one zastosowanie w niemal każdej gałęzi przemysłu, toteż warto zwrócić na nie szczególną uwagę. Są niezbędnym elementem wszelkich maszyn przemysłowych oraz różnorodnych urządzeń. Poniżej przedstawiamy kilka informacji o zastosowaniu wałków i tulei wieloklinowych. […]

Może też Cię zainteresować