Jak dbać o samochód zimą?

Choć aktualna aura pogodowa niczym nie przypomina srogiej zimy z poprzednich lat, to warto i tak odpowiednio zabezpieczyć samochód przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy prawdziwa zima ponownie zaskoczy kierowców. Jak odpowiednio pielęgnować samochód zimą, aby mu nie zaszkodzić? Odpowiedź znajdziecie w niniejszym artykule!

Bezpieczne mycie samochodu zimą

Największy problem stwarza kierowcom kwestia mycia samochodu zimą. Opady marznącego śniegu oraz deszczu sprawiają, że zanieczyszczenia z powietrza oraz osad z rury wydechowej przyklejają się do karoserii pojazdu. Wówczas umycie samochodu jest koniecznością. Aby zrobić to bezpiecznie warto skorzystać z myjni automatycznej, ale tylko z opcją suszenia i woskowania na gorąco. Ma to na celu zabezpieczyć pojazd i wyeliminować resztki wilgoci. Jeżeli decydujemy się na umycie samochodu własnoręcznie, warto to zrobić w zamkniętej przestrzeni, gdzie samochód wyschnie i nie będzie narażony na mróz i wilgoć. 

Zadbaj o wnętrze swojego pojazdu

Warto również zadbać o wnętrze pojazdu. Aby nie zbierał się nadmiar wilgoci oraz aby zadbać o komfort użytkowania samochodu, materiałowe dywaniki samochodowe powinno się wymienić na gumowe. Są one o wiele praktyczniejsze w czyszczeniu i usuwania z nich piasku, który mógł przedostać się z obuwia zimowego. Aby mieć pewność, że we wnętrzu nie kumuluje się wilgoć, to można zainwestować również w pochłaniacz wilgoci, który zapobiegnie również parowaniu się szyb.

Uszczelki do turbo – wymagania zimą

Odpowiednia pielęgnacja samochodu zimą nie będzie miała najmniejszego sensu, jeśli nie zadbamy również o kondycję uszczelek samochodowych, w tym uszczelek do turbosprężarek. Aby nie doszło do zamrożenia gumy, z której wykonywane są uszczelki, warto od czasu do czasu posmarować wazeliną techniczną (ewentualnie może być zwykła wazelina kosmetyczna). Uszczelki koniecznie trzeba zabezpieczać przed każdym myciem samochodu. Więcej na temat uszczelek do turbosprężarek znajduje się na stronie http://www.admet.com.pl/produkty/uszczelki-motoryzacyjne/uszczelki-do-turbosprezarek/

Warto również sprawdzić, czy na pewno jesteśmy zaopatrzeni w skrobaczkę do szyb, zmiotkę, a także zapas zimowego płynu do spryskiwaczy. Unikniemy w ten sposób zbędnego rozczarowania oraz niepotrzebnego stresu jeśli okaże się, że w strategicznym momencie nie mamy odpowiedniego wyposażenia.

Next Post

Testujemy wózek Greentom Classic

pon. mar 9 , 2020
Zanim nasze dziecko stanie się Robertem Kubicą i przesiądzie się do profesjonalnego bolidu, potrzebuje równie sprawnego pojazdu prowadzonego przez modnego rodzica. Istotna jest nie tylko wygoda i bezpieczeństwo naszego maluszka, ale również możliwość łatwego składania i przenoszenia wózka. Oprócz zwracania uwagi na mobilność, spora część rodziców ma coraz większą świadomość […]
Wózek Greentom Oliwkowy

Może też Cię zainteresować