Komory klimatyczne – poznaj podstawowe właściwości i zastosowanie

Badania klimatyczne zazwyczaj przeprowadza się, aby sprawdzić zachowanie materiałów lub urządzeń w warunkach, które odznaczają się daną temperaturą i wilgotnością powietrza. Dzięki temu można sprawdzić możliwości badanego materiału w skrajnych warunkach. Warto podkreślić, że każde badanie wykonuje się w specjalistycznej komorze klimatycznej. Zatem jakie ma ona podstawowe właściwości i zastosowanie? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Podstawowe właściwości komory klimatycznej

Komora klimatyczna - badania

Komora klimatyczna to niezbędne urządzenie laboratoryjne, które umożliwia prowadzenie testów stabilności w zmiennych warunkach klimatycznych. Niemniej jednak, aby możliwe było otrzymanie rzetelnych wyników – komory klimatyczne powinny zapewniać odpowiednią regulację temperatury w danym zakresie. Co więcej komora klimatyczna powinna być wyposażona w system aktywnego nawilżania i osuszania. Dzięki temu może równomiernie rozlokować wymuszone powietrze wewnątrz urządzenia. Nie należy zapominać, że komora klimatyczna powinna dostarczać rzetelnych informacji, które z łatwością można poddać dalszej analizie.

Zastosowanie komory klimatycznej

Komory klimatyczne są powszechnie stosowane zarówno w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym jak i spożywczym. Ta nowoczesna aparatura laboratoryjna pozwala kontrolować jakość wytwarzanych produktów oraz eliminować te, które nie spełniają wymaganych norm bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o produkty kosmetyczne to przeprowadzone testy pozwalają zweryfikować zachowanie poszczególnych składników produktu w określonym czasie. Wyniki pozwalają uzyskać informacje na temat trwałości produktu i sposobu przechowywania. Tego typu testy przeprowadza się również na produktach spożywczych. Komory klimatyczne wykorzystuje się także do badania jakości asfaltu oraz betonu. W przemyśle motoryzacyjnym komory klimatyczne wykorzystuje się na przykład do analizy przyczepności połączeń kolejowych.

Komora klimatyczna od W2

Firma W2 od wielu lat zajmuje się przeprowadzaniem badań z zakresu zaburzeń przewodzonych. Wśród nich są testy emc, pomiary oscyloskopowe oraz badania klimatyczne. Wszystkie przeprowadzane badania są wykonywane na najwyższej jakości urządzeniach co też wpływa na rzetelność wyników. Biorąc pod uwagę ważność tych testów warto postawić na doświadczonych specjalistów – takie osoby przeprowadzają badania w W2. Jeśli chcesz, aby testy Twojej maszyny zostały profesjonalnie przeprowadzone wejdź na stronę internetową:
http://www.w2.bydgoszcz.pl/oferta/badania-klimatycznetermiczne/badania-klimatyczne-termiczne/

Next Post

Jak dobrze wybrać projekt domu?

śr. gru 1 , 2021
Decydując się na kupno domu, możemy skorzystać z pomocy dewelopera lub wybudować obiekt własnymi siłami. Budowa domu wiąże się oczywiście z projektem dopasowanym do możliwości działki i naszych oczekiwań.
Projekt domów

Może też Cię zainteresować