Leczenie zgryzu w klinice stomatologicznej


Posiadanie prostego zgryzu to kwestia estetyczna, ale nie tylko – to także kwestia zdrowia, z tego względu, że przez krzywe zęby znacznie trudniej dbać o higienę jamy ustnej. Właśnie z tych dwóch powodów ortodoncja cieszy się dużą popularnością. Bielsko Biała to jedno z wielu miejsc, w których można znaleźć wyspecjalizowaną klinikę stomatologiczną, w której można wykonać tego typu zabiegi. Jeśli chcemy wyprostować zęby warto udać się zwłaszcza do http://rodentica.pl/.

Ortodoncja – dla kogo?

Na ortodoncję może zdecydować się każdy, kto posiada nierówno ustawione zęby, stłoczone, zgryz otwarty czy przerwę między jedynkami i nie tylko. Kiedyś z takimi problemami w klinice stomatologicznej pojawiały się głównie dzieci i młodzież, ale dziś coraz częściej o estetyczny wygląd uśmiechu chcą zadbać również dorosłe osoby. W każdym wieku można zdecydować się na prostowanie zębów. Warto wiedzieć, że takie leczenie jest refundowane przez NFZ, ale tylko do 12 roku życia. W tym wieku dziecko nie powinno posiadać już mleczaków, powinien więc to być dobry czas na prostowanie zębów, z drugiej jednak strony skrzywienie może nastąpić także w późniejszych latach życia – na przykład przez rosnące ósemki itd – z tego powodu ortodoncja może bardzo się przydać w wieku nastoletnim bądź dorosłym.  

Koszty leczenia

Jak już wspomnieliśmy wyżej – w niektórych gabinetach do 12 roku życia można zdecydować się na prostowanie zębów za darmo. W późniejszych latach należy się przygotować na niemałe wydatek. Wszystko zależy od cen danej kliniki stomatologicznej, ale dobrze mieć w zapasie minimum 2-4 tysiące na specjalistyczny aparat ortodontyczny. Jednocześnie całkiem sporo należy przeznaczyć także na comiesięczne wizyty kontrolne. Warto zauważyć, że leczenie może trwać około dwóch lat. Prócz tego dochodzą koszty zdjęcia RTG, pierwsza (zazwyczaj znacznie droższa) wizyta konsultacyjna, wyciski, plan leczenia itd. Jednak zdecydowanie warto zainwestować w swoje zdrowie, dobry wygląd i samopoczucie, które z pewnością po leczeniu ulegnie poprawie.

Next Post

Czym są motoreduktory?

pt. cze 21 , 2019
Wielu z nas słysząc pojęcie „motoreduktor” kompletnie nie ma świadomości, czym jest i do czego służy to urządzenie. Otóż wyżej wspomniany jest nieodłącznym elementem łączącym napęd elektryczny wraz z przekładnią mechaniczną, jak i również urządzeniami dodatkowymi, do których możemy zaliczyć sprzęgło oraz hamulec. Mówiąc jaśniej motoreduktory skupiają w sobie kilka […]

Może też Cię zainteresować