Dobra ekspozycja odzieży w sklepie – klucz do sukcesu

Sklepy odzieżowe mają niemały problem z ekspozycją oferowanych towarów. To jak zostają zaprezentowane bardzo często wpływa na ostateczną decyzje zakupową klienta. Nie wystarczy zawiesić odzieży na wieszakach czy położyć ją na regałach. Dość ważna jest sama ekspozycja produktu w całej krasie. Niezwykle pomocne i przydatne okazują się różnego rodzaju manekiny sklepowe.

Manekiny sklepowe

Manekiny sklepowe to zdecydowanie niezbędny element wyposażenia sklepu odzieżowego. Chcąc zaprezentować sukienkę czy elegancki żakiet możemy skorzystać właśnie z tego ekspozytora. Jeśli sklep jest duży, warto zainwestować w manekiny postaciowe na nich odzież jest wyeksponowana w całej okazałości. Zaś w mniejszych butikach przydatne okazują się być manekiny na ladę zatem te mniejszego gabarytu. Na nich bardzo dobrze prezentuje się bielizna, bluzki i t-shirty.  Wiele sklepów przeważnie tych które dodatkowo sprzedażą bieliznę inwestuje w tak zwane korpusy i nogi plastikowe. Przydają się szczególnie do ekspozycji skarpet i rajstop. Manekiny sklepowe plastikowe można dobrać do stylu sklepu- dostępne są w sprzedaży manekiny w naturalnych kolorach, czarnych, złotych i srebrnych (znajdziesz je w tym sklepie: Hek-m.pl)

manekiny plastikowe

fot: manekiny sklepowe plastikowe 

Mniej znaczy lepiej

Bardzo wiele sklepów odzieżowych obiera strategię – im więcej odzieży jest wystawione tym lepiej. Niestety w rzeczywistości klient większości z tych rzeczy po prostu nie zauważa – zwyczajnie jest jej za dużo i staje się przez to rozproszony na etapie zakupowym. Czasem lepiej jest zdecydować się na ekspozycję kilku towarów niż wszystkich na raz. Dobrym pomysłem jest także ekspozycja pojedynczych sztuk odzieży przy kasie. Taki produkt będzie zdecydowanie bardziej zauważony niż ten, który przykładowo będzie stał na środku sklepu.

Pilnuj porządku!

Klienci odwiedzający sklepy odzieżowe nierzadko potrafią robić bałagan, biorą odzież, mierzą i bardzo często nie oddają jej na miejsce. Rolą sprzedawcy jest więc nie dopuścić do sytuacji by panował w sklepie nieład. To źle wpływa na całą ekspozycję sklepu. W obecnych czasach gdzie ludzie są bardzo zabiegani, chcą bardzo szybko podejmować decyzje zakupowe i oczekują, że sprzedawcy im to ułatwią. Chodzi o to aby wyeksponować produkty w taki sposób aby klient miał szansę zapoznać się z pełną dostępną ofertą.

Next Post

Tablet graficzny - co to jest i jak działa?

pon. lis 18 , 2019
Tablet graficzny to nic innego jak wszechstronne urządzenie, dzięki któremu można swobodnie rysować na komputerze, tworzyć projekty, schematy, obrabiać zdjęcia czy wykonywać szaty stron internetowych. Tablet graficzny umożliwia znacznie swobodniejszą i sprawniejszą pracę niż tradycyjna myszka. Samo urządzenie jest niczym kartka papieru, a dołączony rysik – jak ołówek czy długopis. […]
Tablet graficzny

Może też Cię zainteresować