Zalety skóry licowej – pielęgnacja, cechy

Skóra licowa to najczęściej wykorzystywany rodzaj skóry naturalnej. Kojarzony jest z klasyką, elegancją i wysoką trwałością. Ze skóry licowej wykonuje się torebki, portfele, paski i wiele innych akcesoriów. Jak właściwie ją pielęgnować i jakie ma cechy? Sprawdź poniżej.

Właściwości skóry licowej

Skóra licowa to tzw. skóra gładka, która pozyskiwana jest z jej zewnętrznej części. Poddawana jest procesowi licowania, który poprzez obróbkę mechaniczną ma na celu wygładzenie powierzchni skóry. Po tym etapie pokrywa się skórę specjalnym woskiem. Skóra licowa dzięki temu zabiegowi staje się odporna na uszkodzenia mechaniczne tj. zadrapania i zarysowania, a także nie wchłania wilgoci. Najczęściej wykorzystywana podczas produkowania torebek oraz obuwia, które częściej wystawiane są na ekspozycje i negatywne działanie warunków atmosferycznych.

Naturalna, bydlęca skóra licowa to ta najczęściej spotykana. Skóra jagnięca czy cielęca jest bardziej miękka i delikatna, przez co rzadziej wykorzystywana z uwagi na podatność na zadrapania i uszkodzenia.

Pielęgnacja skóry licowej

Żeby zachować naturalne właściwości skóry licowej i długo cieszyć się jej nienagannym wyglądem warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Należy regularnie ją czyścić i dostarczać potrzebnych składników natłuszczających i odżywiających skórę. Dzięki stosowaniu odpowiednich preparatów możemy zachować elastyczność, odporność na wilgoć i głębie koloru.

Plusy skóry licowej

Zaletą skóry licowej jest zdecydowanie jej trwałość. Produktami wykonanymi z tego typu skóry możemy cieszyć się długie lata, bez obawy o uszkodzenia. Dodatkowo, jest bardzo łatwa w pielęgnacji. Nie chłonie wody, dzięki czemu drobne zabrudzenia możemy przetrzeć nawet wilgotną szmatką. Skóra licowa ma widoczną fakturę, wzór jest nieregularny – dzięki temu możemy być pewni o jej naturalności. Ważnym aspektem jest również to, że skóra naturalna oddycha. Unikniesz dzięki temu obtarć, nadmiernego pocenia i innych dolegliwości, które mogą spotkać w przypadku sztucznych materiałów. Skóra licowa jest ponadczasowa i cały czas modna. Decydując się więc na produkty z tego typu skóry nie musisz martwić się, że za kilka lat staną się passe.

Torebki wykonane z trwałej, włoskiej skóry licowej i inne akcesoria znajdziesz w ofercie Hungry Hearts https://byhungryhearts.com/

Next Post

Jaki wybrać salon sukni ślubnej? - poradnik

czw. gru 3 , 2020
Od dziecka każda kobieta wyobraża sobie jak będzie wyglądał jej ślub. Przemyślane miejsce i wybór sukni ślubnej to podstawowy element tego wyjątkowego dnia. Jeśli jednak nasze gusta się zmieniły, warto najpierw poznać rodzaje sukni ślubnej, ponieważ może się okazać, że nas salon nie projektuje upragnionego typu sukni. Więcej informacji w […]
suknia ślubna

Może też Cię zainteresować