Mieszkania dwupoziomowe coraz popularniejsze na Śląsku

Chyba nic nie sprawia nam tyle frajdy, co urządzanie własnego mieszkania. Choć momentami bywa to męczące, to jednak świadomość tego, że urządzamy swój dom i możemy go w pełni dostosować do naszych potrzeb i stylu życia potrafi dodać skrzydeł. Coraz większym powodzeniem z uwagi na dawane możliwości cieszą się mieszkania dwupoziomowe – Śląsk jest jednym z regionów, gdzie sprzedaż mieszkań w ogóle z roku na rok pnie się do góry, a znaczącą popularność zyskują tu właśnie dwa poziomy.

mieszkanie dwupoziomowe

Dlaczego wybieramy mieszkania dwupoziomowe?

Popularność dwóch poziomów da się bardzo łatwo wytłumaczyć. Przede wszystkim rozwiązanie to jest popularne wśród osób – singli lub par, które często zapraszają do domu gości. Dzięki mieszkaniu dwupoziomowemu mogą oni łatwo oddzielić przestrzeń prywatną, do której nie ma wstępu nikt poza domownikami, od przestrzeni, do której zaprasza się gości. Bardzo często mieszkania takie są aranżowane w ten sposób, że na jednym poziomie znajduje się salon, łazienka (lub tylko toaleta) i kuchnia, zaś na drugim pokoje domowników, sypialnie itp. – czyli właśnie następuje bardzo mocny i jasny podział na dwie wspomniane wyżej strefy. Możliwość tak wyraźnego rozgraniczenia stref dają tylko mieszkania dwupoziomowe. Śląsk jest regionem, w którym mieszkania takie powstają głównie w nowych inwestycjach – stosunkowo rzadko można spotkać je w budownictwie starszego typu. Trzeba zaś przyznać, że i w nowych budynkach mieszkań takich wcale nie jest dużo.

mieszkania dwupoziomowe śląsk

Dlaczego mieszkania dwupoziomowe są trudno dostępne?

Jak już wspomniano wyżej, znaleźć mieszkanie dwupoziomowe w starym budownictwie na Śląsku (oczywiście takie, które jest na sprzedaż) to jak znaleźć igłę w stogu siana. Łatwiej o dwa poziomy jest w nowych inwestycjach, ale i tam decyzje trzeba podejmować szybko, bo nie jest ich dużo i szybko znikają. Inwestorzy wiedzą, że pewna grupa osób poszukuje dla siebie mieszkania dwupoziomowego, jednak mają też świadomość tego, że nie każdy może i jest gotów sobie na nie pozwolić. Chodzi oczywiście o pieniądze, ponieważ jak nietrudno się domyślić, ze względu na większy metraż, dużo droższe są mieszkania dwupoziomowe. Śląsk jest tego dobrym przykładem – dwa poziomy tu to często nawet 90 m.kw. podczas, gdy najpopularniejsze 2-pokojowe mieszkania mają zwykle około 50-60 m.kw. Z tego też powodu inwestorzy ograniczają ilość takich mieszkań, ponieważ celem jest sprzedaż wszystkich powstałych mieszkań, zaś ze zbyt dużą ilością dwupoziomowych, cel ten byłby trudny do osiągnięcia.

Next Post

Okulary dla sportowców z wadą wzroku

śr. gru 6 , 2017
Wielu osobom wydaje się, że kiedy pojawia się wada wzroku, jest to duża przeszkoda do tego by mogli w pełni uprawiać swój ulubiony sport. Co prawda jeszcze kilka lat temu rynek optyki okularowej nie był aż tak rozwinięty jak jest obecnie, być może stąd pojawia się przekonanie, że dla osób […]

Może też Cię zainteresować