Łysienie włosów – problem do rozwiązania

Łysienie jest bardzo poważnym problemem, którego nie możemy tak łatwo lekceważyć. Niestety bowiem może ono się odbić na naszym zdrowiu psychicznym, powodując depresje i inne ciężkie stany. Warto zatem wiedzieć, że obecnie można już zaradzić coś na ten przykry problem.

Przyczyny łysienia

Zacznijmy jednak od początku – jakie są przyczyny łysienia? Oczywiście podstawowa to łysienie androgenowe u mężczyzn. Często także obecnie zdarzają się przerzedzenia włosów, zarówno u pań, jak i u panów. Ponadto nieraz łysienie pojawia się po chorobie, napromieniowaniu, urazach, poparzeniach czy nawet stanach zapalnych skóry głowy. Co można poradzić na to?

Przeszczep włosów – najlepsza metoda!

leczenia łysienia włosów
Otóż przede wszystkim warto zainwestować w przeszczep włosów. Na czym to polega? Generalnie istnieją dwie podstawowe metody przeszczepiania włosów. Pierwsza z nich, czyli klasyczny przeszczep włosów, polega na wycięciu krótkich pasków skóry z włosami z miejsc najbardziej owłosionych, czyli z tyły i z boku głowy, a następnie wszycie ich tam, gdzie zaczęło się łysienie. Wadą tego rozwiązania jest to, że mogą powstać blizny. Druga zaś metoda to FUO czyli metoda pobierania przeszczepu włosów przy użyciu mikropnchów. Tu z kolei mamy do czynienia z rozsianymi, maluteńkimi bliznami, których praktycznie w ogóle nie widać.

Która metoda jest zatem lepsza? Praktycznie druga, jednak trzeba liczyć się też z tym, że przeszczep włosów wykonany taką metodą jest jednak droższy i nie do wszystkich typów łysienia można go zastosować.

Przeszczepione włosy – jak wyglądają?

W tym momencie trzeba poruszyć jedną z ważniejszych spraw. Otóż w jaki sposób będą prezentować się przeszczepione włosy? Tu trzeba podkreślić jeden bardzo ważny szczegół. Otóż przeszczepiane włosy w przypadku wspomnianych wcześniej mikroimplantów będą dopiero rosły. Oznacza to, że efekt zabiegu widoczny będzie dopiero kilka miesięcy po wykonaniu zabiegu przeszczepu włosów.

Podsumowując jednak warto podkreślić, że jest o zabieg szybki, stosunkowo mało inwazyjny a dający naprawdę duże efekty. W związku z tym warto się na niego zdecydować, aby poprawić nasz wewnętrzny komfort psychiczny.

Next Post

Wymieniamy sita w kombajnie!

wt. cze 26 , 2018
Każdy rolnik z upragnieniem patrzy w przyszłość. Czas żniw zbliża się do nas bardzo szybko, dlatego trzeba zadbać o jedną z najważniejszych maszyn, a mianowicie o kombajn. Części do kombajnów szybko się eksploatują, ponieważ urządzenie to podczas żniw jest bardzo intensywnie użytkowane. Warto jednak nieco wcześniej zadbać o terminową wymianę […]

Może też Cię zainteresować