Legendarne koncerty – obejrzyj je na dvd

<strong>W historii muzyki często zdarza się tak, że legendarne koncerty są równie przełomowe, co albumy muzyczne. Wspomnijmy tutaj koncert brytyjskiego zespołu Rolling Stones , który się odbył przeszło 50 lat temu w Polsce w Sali kongresowej. Dokładnie 14 kwietnia 1967 roku. Był to najprawdopodobniej pierwszy koncert zachodniego zespołu rockowego, który odbył się za żelazną kurtyną. Stanowił on niezwykłą inspirację dla Polaków, którzy przybyli wtedy do sali koncertowej i bezwątpienia odbyła się echem na późniejszej kulturze polskiej (więcej o nim przeczytasz tutaj)O tym koncercie są nawet informacje we współczesnych podręcznikach do historii. Abstrahując od tego wydarzenia – koncerty to pewnego rodzaju święta muzyczne, które przeżywane są na swój charakterystyczny sposób.

Dlaczego warto oglądać koncert w domu?

Często ciężko jest uczestniczyć osobiście w koncertach z wielu powodów. Począwszy od takich prostych, jak brak czasu, a skończywszy na takich, że pewne zespoły przestały koncertować albo już nie istnieją. Na szczęście można wtedy sięgnąć po koncerty na dvd lub blu-ray. W przypadku, gdy posiada się dobrej jakości kino domowe można poczuć się, jak na profesjonalnej sali koncertowej i przeżywać podobne emocje, co uczestnicy wydarzenia, które oglądamy na ekranie. Obecnie większość uznanych zespołów posiada wydawnictwa w postaci koncertów na dvd lub blu-ray (https://www.cd-dvd-vinyl.pl/). Co więcej często są wydawane na płytach reedycje legendarnych koncertów sprzed kilku i kilkudziesięciu lat. W ten sposób można m.in. zobaczyć legendarny koncert zespołu Talking Heads z Hollywood, który odbył się w 1983 roku i uznawany jest za jeden za jeden z koncertów wszechczasów. Był on nagrywany, a potem wydany jako film muzycznych pt. Stop Making Sense. Obecnie jest także dostępny na płycie DVD.

Koncert na płycie dvd

Podsumowanie

Koncerty na dvd i blu-ray dają nam szansę, aby poczuć się uczestnikami legendarnych wydarzeń muzycznych i przeżywać emocji, które towarzyszyły “faktycznym” uczestnika tych koncertów. Chyba każdy meloman i zbieracz płyt ma świadomość, jak ważne w historii muzyki były koncerty. Cieszy fakt, że możemy obecnie odtworzyć je sobie w domu wygodnie siadając na fotelu.

Next Post

Mieszkania MDM – ostatni dzwonek!

śr. lis 8 , 2017
Własne mieszkanie to marzenie wielu osób, które większość z nich czyni planem i zabiera się za jego realizację. Nie każdy ma szczęście odziedziczyć mieszkanie po rodzinie, a zakup własnego „M” za gotówkę również przekracza możliwości finansowe większości Polaków, dlatego wyjściem z tego impasu jest kredyt mieszkaniowy. Warto zdecydować się za […]
mieszkanie mdm

Może też Cię zainteresować