Szydełkowanie – sposób na zdrowie

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że szydełkowanie oraz dzierganie ma bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Jak to jest możliwe? O tym w niniejszym artykule!

Działanie antystresowe

Wszelkie prace manualne, które wymagają skupienia – takie właśnie jak szydełkowanie, bardzo dobrze działają na pracę mózgu i łagodzą stres. Konieczność powtarzania danej sekwencji ruchów wymaga precyzji i koncentracji. Tym samym automatycznie mózg “przestawia się” i niektóre działania wykonuje wręcz automatycznie. Człowiek skupia się na danej czynności, przez co może uwolnić się choć na chwilę od problemów oraz stresów dnia codziennego. To tak zwana “chwila dla siebie”, która ma prawdziwie działanie terapeutyczne. Osoby, które na co dzień zmagają się ze stresem, mają tendencję do nadmiernego przejmowania się, powinny spróbować zacząć szydełkować. Co więcej, jest to forma sztuki, kreowania, poprzez którą można stworzyć naprawdę piękne rzeczy. Jakie? Ostatnimi czasy niezwykle popularne stały się torebki przygotowywane na szydełku, a także ręcznie robione makramy. Osoby zainteresowane tematem odsyłamy na stronę https://kotekmotek.pl/, gdzie dostępne są akcesoria do wyrobu torebek i plecaków.

Zajęte ręce

Szydełkowanie jest też wspaniałą metodą, która pozwoli “zająć czymś ręce”. Osoby, które bezwiednie w domu podjadają, albo walczą z paleniem lub obgryzaniem paznokci, powinny wypróbować regularnego działania na szydełku. Takie kreatywne działanie nie tylko prowadzi do efektu, jakim jest np. przygotowanie plecaka lub torebki, ale pozwoli wypracować w sobie dobre nawyki. Z każdym dniem chęć po automatyczne i intuicyjne sięganie po przekąskę lub papierosa zmniejszy się, a Tobie będzie łatwiej walczyć z pokusą.

Powrót do sprawności

Ponadto szydełkowanie i praca na drutach jest niezwykle skuteczną metodą powrotu do sprawności. Jeśli ktoś jest po operacji, miał skręconą lub złamaną rękę, lub jakiekolwiek inne problemy z kończyną górną, szydełkowanie pomoże odzyskać sprawność. Podczas szydełkowania pracują mięśnie, palce zmuszone są do precyzyjnej pracy – to wszystko jest świetnym treningiem.

Co więcej, osoby pracujące przy komputerze i zmagające się z bolącymi nadgarstkami po całym dniu pracy lub z tzw. cieśnią nadgarstka, również powinny wypróbować szydełkowania. Czynność ta wytwarza ciepło, poprawia się ukrwienie dłoni, a tym samym zmniejsza się ból. Tego typu to świetny sposób na przeciwdziałanie drętwieniu rąk i palców, gdyż regularnie poddawane są zdrowemu wysiłkowi i rozciąganiu.

Poczucie własnej wartości

Osoby niepewne siebie, nieśmiałe i zamknięte w sobie często mają również zaniżone poczucie własnej wartości. Kto by pomyślał, że szydełkowanie i inne robótki ręczne są doskonałym patentem na zwiększenie pewności siebie! Przygotowanie od A do Z własnego pomysłu, stworzenie własnymi rękami dane produktu zdecydowanie poprawia nastrój i zwiększa wiarę w siebie i swoje siły. Skoro ktoś był w stanie nauczyć się szydełkowania i zrealizowania w praktyce swojego pomysłu, to czemu miałby w siebie nie wierzyć? Stworzenie własnej torebki lub plecaka na szydełku to najlepszy dowód na to, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych i możemy dokonać niemalże wszystkiego!

Next Post

Dodatkowe zajęcia w przedszkolach

pon. lut 3 , 2020
Chyba każdy rodzic ma marzenie, aby ich pociecha w przyszłości była “kimś”. Bardzo często chcąc temu dopomóc, zapisują dziecko na zajęcia pozalekcyjne lub też posyłają do placówek, które w swojej ofercie mają bogatą listę zajęć dodatkowych. Nie da się ukryć, że przedszkola a szczególnie te niepubliczne mają się czym pochwalić, […]

Może też Cię zainteresować