Gąsienicowy układ bieżny – mechanizm, który zrewolucjonizował rynek budowlany

Mechanizm, który wykreował nowy sposób przemieszczania się sprzętu i maszyn zapoczątkowany został jeszcze na początku XX wieku. Układ gąsienicowy miał służyć przede wszystkim do transportu lądowego na terenach niedostępnych przez wzgląd na zwiększoną pochyłość lub nieregularność powierzchni. Pierwsze maszyny powstawały głównie do celów budowlanych i robót ziemnych. Z czasem, ten system zaczął zostać wykorzystywany w działaniach wojennych.

Koparki gąsienicowe

Ciężki typ maszyn budowlanych został już wprowadzony na początku XX wieku. Zauważono, że tradycyjne układy kołowe nie są odpowiednio dostosowane do trudnych terenów, którymi były z reguły obszary prac budowlanych. Dzięki temu zaczęły narastać pytania i coraz to nowsze pomysły. Gąsienicowy układ bieżny przyczynił się do zrewolucjonizowania całej branży budowlanej. W prosty sposób usprawniona została praca pojazdów na terenach podmokłych, pustynnych i nierównych. Warto zaznaczyć, że ten rodzaj bieżny nie jest przystosowany do pracy na asfalcie. Szybko się niszczy, a koszty koparek gąsienicowych ze względu na ich przydatność są na tyle wysokie, że nie warto jest ryzykować.

koparka gąsienicowa

Gąsienicowe wozy bojowe

Na bazie wcześniej wspomnianych koparek zaczęto obmyślać pierwsze plany maszyn, które mogą zdać swój egzamin na polach bitew I Wojny Światowej. Jak się okazało, gąsienicowy układ bieżny, który powstał z myślą o usprawnieniu prac na terenach budowlanych został sprytnie uchwycony i wykorzystany do produkcji pierwszych czołgów wojennych. Stało się tak na kilka lat po powstaniu pierwszych koparek gąsienicowych. Pomysł ten jak najbardziej sprawdził się w działaniach wojennych.

Gąsienicowy układ bieżny jest stosowany również w branży kosmicznej. Mechanizm stosuje się w transporterach do przewożenia statków kosmicznych. System ten jest także wykorzystywany w ratrakach (maszynach odpowiedzialnych za przygotowywanie tras narciarskich), a nawet wyrzutniach rakiet.

Koparki gąsienicowe od Amago

Hyundai to z pewnością uznana marka na mapie świata. Amago to dystrybutor tej marki, która już od wielu lat zajmuje się produkcją profesjonalnych koparek gąsienicowych. Łatwy dostęp do trudnych terenów, szybkie cykle pracy i wszelkie udogodnienia w postaci przeszklonych kabin, klimatyzacji, regulowanych foteli. Koparki gąsienicowe możesz znaleźć na stronie http://www.amago.pl przedsiębiorstwa.

Next Post

Mandolina kuchenna do krojenia warzyw - idealne narzędzie do przygotowywania potraw!

czw. cze 6 , 2019
Kuchnia rządzi się swoimi prawami. Aktualnie sam nóż może nie być dla nas wystarczający. Krojenie warzyw może odbywać się także za pomocą takich akcesoriów, dzięki którym zaoszczędzimy nasz cenny czas, a sam proces przygotowania będzie znacznie krótszy. Mandolina do krojenia warzyw i owoców może okazać się idealnym uzupełnieniem do Twojej […]
szatkownica do krojenia warzyw Hebel

Może też Cię zainteresować