Krojenie i siekanie warzyw przy wykorzystaniu szatkownicy. Dlaczego warto?

Wiesz, że ważne jest, aby gotować i jeść zdrowo, ale siekanie, krojenie i krojenie w kostkę warzyw na świeże posiłki i przekąski wymaga czasu. Na szczęście krajalnice do warzyw mogą sprawić, że przygotowanie warzyw będzie szybkie i przyjemne. Krajalnice do warzyw są dostępne w różnych stylach, takich jak mandolina i nie tylko. Oto nasza recenzja czterech krajalnic do warzyw, więc znajdziesz odpowiednią, która pomoże Ci zaoszczędzić czas w kuchni.

Szatkownica do warzyw lepsza niż nóż?

Mandolina umożliwia cięcie warzyw z cienkich jak papier do 9 mm za pomocą pokrętła. Ponadto wszystkie ostrza są wbudowane, więc nigdy nie będziesz się męczyć z ich wymianą. Nawet nie chcemy porównywać ani zestawiać mandoliny ze zwykłym nożem. Jest to wręcz walka przegrana na samym starcie. Nóż w wielu przypadkach wydaje się niezastąpiony, natomiast krajalnica do warzyw spełnia swoje funkcje o wiele sprawniej i przede wszystkim lepiej. Szatkowanie warzyw przebiega znacznie szybciej, dzięki czemu oszczędzamy czas, a jak wiemy czas to pieniądz. Odpowiednią szatkownicę do warzyw znajdziesz w sklepie Borner.

Doskonała do ​​warzyw, owoców i serów

Ta mandolina wykorzystuje pięć wymiennych ostrzy i regulowaną tarczę, które ułatwiają krojenie, szatkowanie, tarcie lub krojenie w wafle warzyw, owoców i serów o różnej grubości. To narzędzie kuchenne może obsługiwać wiele urządzeń, ponieważ szybko i łatwo kroi w plastry, kotlety, kostki i trze warzywa, ser i owoce, dzięki czemu można przygotowywać świeże posiłki w krótszym czasie.

Jak myć szatkownicę?

Dbanie o krajalnicę mandolinową to przede wszystkim kwestia czyszczenia. Tutaj będziesz chciał postępować zgodnie z instrukcjami swojego konkretnego modelu, ale niektóre są bezpieczne dla zmywarki, co oczywiście ułatwia sprawę. Niektóre modele wymagają demontażu ostrza z korpusu mandoliny i umycia go ręcznie oraz wysuszenia na powietrzu. Jest to nie tylko kłopotliwe, ale za każdym razem, gdy bezpośrednio obchodzisz się z ostrzami, istnieje ryzyko skaleczenia się.

Next Post

Co robi sterylizator powietrza UV?

pt. kwi 9 , 2021
Światła UV znacznie zmniejszają ilość drobnoustrojów w przewodach i innych przestrzeniach powietrznych w Twoim domu. Światła UV mają zdolność zabijania wirusów, zarazków i bakterii w całym domu. Sprawdź co robi sterylizator powietrza i dlaczego warto w niego zainwestować.

Może też Cię zainteresować