Kolumny sygnalizacyjne – podstawowe zastosowanie

Zautomatyzowane systemy produkcyjne są w zakładach pracy coraz częściej stosowane. Chodzi między innymi o to aby zwiększyć wydajność i usprawnić pracę. W ostatnim czasie bardzo popularne okazują się być kolumny sygnalizacyjne.

Urządzenia, które niejako nadzorują przebieg pracy na maszynach. Oczywiście to nie jedyna zaleta jaką posiadają kolumny sygnalizacyjne. Gdzie i dlaczego warto je stosować? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

kolumna sygnalizacyjna WS-Ad 230V

fot. wieża sygnalizacyjna – produkt producenta W2

Gdzie stosuje się urządzenia sygnalizacyjne

Kolumny sygnalizacyjne znajdują największe zastosowanie w zakładach produkcyjnych, przemysłowych. Ich rolą w dużej mierze jest zautomatyzowanie procesów produkcyjnych. Jednak i tutaj pojawia się pytanie: Jak to właściwie jest możliwe dzięki takiemu urządzeniu?

Kolumny sygnalizacyjne pełnią funkcję wizualnego lub akustycznego systemu ostrzegawczego. W zakładach produkcyjnych takie urządzenie jest niezbędne. Urządzenia sygnalizacyjne ostrzegają operatorów o pojawieniu się jakichkolwiek awarii i nieprawidłowościach związanych chociażby z płynnością działania maszyn. Dzięki takim sygnalizatorom operatorzy mogą szybko reagować na pojawiający się problem ale też szybko go wyeliminować.

Jak działają kolumny sygnalizacyjne?

Modułowe wieże świetle tak bardzo często określane są kolumny sygnalizacyjne. Nic dziwnego, bowiem są to urządzenia właśnie o modułowej konstrukcji. Każdy moduł jest innego koloru posiada tak zwane lampki wskaźnikowe. Co więcej są to nie tylko urządzenia, które dają sygnał optyczny ale bardzo często także dźwiękowy. Wszystko zależy od konkretnego modelu – są takie, które generują sygnały optyczne lub akustyczno-optyczne. Zastosowanie diod LED w kolumnach sygnalizacyjnych jako źródła światła sprawia, że są to urządzenia, które mają niski pobór mocy.  Wieże sygnalizacyjne wykorzystywane do sygnalizacji stanu pracy maszyny lub też do linii technologicznych.

Więcej na temat sposobu działania urządzeń sygnalizacyjnych znajdziesz na stronie producenta W2 –  https://w2.com.pl/product_cat/automatyka – tutaj znajdziesz szczegółową specyfikację produktową.