Garaż wolnostojący to jedna z propozycji dostępnych na rynku. Jak w przypadku każdego rozwiązania, ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Sprawdź, jakie zalety i wady niosą za sobą garaże wolnostojące i kiedy warto się na nie zdecydować.
Garaż wolnostojący
Biorąc pod uwagę koszty, garaże w bryle budynku są bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Są zdecydowanie tańsze, biorąc pod uwagę cenę z m2. W przypadku garażu wolnostojącego potrzebny jest projekt oraz pozwolenie na budowę, jeżeli obiekt przekracza 35m2.To rozwiązanie, pomaga jednak rozłożyć koszty w czasie. Możemy wybudować dom i dopiero w późniejszym okresie postawić wolnostojący garaż. Przeciwnicy garaży wolnostojących podnoszą argumenty, że nie przejdziemy do niego suchą stopą. Jest to jednak rozwiązanie, które ogranicza np. dostanie się myszy i innych gryzoni do wnętrza domu czy też zabezpiecza przed przedostawaniem się spalin samochodowych i hałasów.
Dla kogo?
Garaż wolnostojący na pewno jest rozwiązaniem dla osób, które posiadają dużą działkę i chcą wybudować obiekt zgodnie z estetyką domu. Do jego zalet należy również fakt, że nie zmniejszy on powierzchni twojego domu. Jest zdecydowanie bardziej komfortowy, szczególnie w przypadku gdy wykorzystujesz go do napraw czy majsterkowania. Z reguły garaż wykonany w bryle budynku jest mniejszy, dlatego jeżeli planujemy większą ilość aut, to rozwiązanie może się nie sprawdzić. Zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym, jeżeli garaż ma powierzchnię do 35m2, to nie wymaga się pozwolenia. Wystarczy jedynie zgłosić budowę do odpowiedniego urzędu. W przypadku większych metraży, należy złożyć odpowiednie dokumenty i projekt w celu uzyskania pozwolenia.
Szukając odpowiedniej firmy do realizacji skorzystaj z oferty https://piotr.com.pl/ i wykonaj garaż wolnostojący Kraków i okolice.