Jakie zawory kulowe wyróżniamy?

Zawory kulowe to elementy, które odcinają dopływ medium w instalacji. Jakie posiadają cechy i gdzie możemy je wykorzystać? Sprawdź poniżej.

Zawory kulowe – konstrukcja

Budowa zaworu kulowego składa się z korpusu, gniazda, który wyposażony jest w kulę, a także z dźwigni ręcznej oraz wałka zwrotnego. Kula znajdująca się w gnieździe posiada otwór, który odpowiada za przepuszczanie wody w sytuacji gdy zawór jest otwarty. Gdy otwór jest zamknięty, kula zakrywa gniazdo i uniemożliwia dalszy przepływ wody w układzie. Zastosowanie zaworów kulowych z uwagi na ich konstrukcję uniemożliwia rozszczelnienie instalacji. Budowa zaworów kulowych zapobiega ewentualnym wyciekom wody, które mogłyby zostać przeoczone.

Rodzaje zaworów kulowych

Zawory kulowe w zależności od zastosowania, posiadają różne cechy. Możemy wyróżnić: zawór kulowy ½ – najczęściej spotykane rozwiązanie, jest uniwersalne i sprawdzi się w każdej instalacji wodnej; zawór kulowy 2 cale – głównie stosowany w doprowadzaniu wody do mieszkania; zawór kulowy 3 cale – sprawdzi się jako uzupełnienie odcinka, który odpowiada za doprowadzenie wody do instalacji domowej, zawór kulowy do wody lub gazu – dźwignia zaworów jest specjalnie oznaczona kolorami, czerwone oznaczają wodę, żółte gaz; zawór kulowy kołnierzowy – stosowany przy rurach, które posiadają dużą średnicę.

Szeroki wybór zaworów kulowych, znajdziesz w ofercie firmy Te-Ha-Bud: https://www.zawory.com.pl/zawory,z,1.html.

Next Post

Zalety domowych młynków do zboża

czw. lis 4 , 2021
Kupując pieczywo ze sklepowych półek, nie mamy pewności co do jego składu. Bardzo często podczas obróbki tracą one swoje naturalne właściwości, a tym samym składniki odżywcze czy minerały. Producenci wzbogacają swoje mieszanki o chemiczne substancje, które mają za zadanie przedłużyć trwałość, zapach czy poprawić wygląd pieczywa. Za pomocą młynków do […]
młynek do zboża

Może też Cię zainteresować