Jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem?

Każdy człowiek najbezpieczniej czuje się we własnym domu. Przechowujemy w nim cenne dla nas rzeczy, dla niektórych są to pamiątki rodzinne, dla innych nowy telewizor. Niezależnie od tego co ma dla nas znaczenie, postarajmy się uchronić przed stratą. Jeśli przed każdym wyjazdem, bądź wyjściem z domu do pracy martwisz się o swoje mieszkanie, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się w nim, jak zabezpieczyć swoje mieszkanie przed włamaniem i kradzieżą. Niech twój dom stanie się bezpieczną fortecą. 

O czym warto pamiętać: 

Jest kilka zasad, o których zawsze warto pamiętać. Często przez nasze błędy i niedopatrzenia stajemy się ofiarą włamania. Najważniejszą radą, którą każdy powinien potraktować poważnie jest, by nie zostawiać kluczy do mieszkania w różnych skrytkach. Czy to pod wycieraczką, czy za doniczką – żadne z tych miejsc nie jest bezpieczne, a włamywacz może uzyskać łatwy dostęp do naszego mieszkania. Jeśli masz dobry kontakt z sąsiadami, to poinformuj ich o swoim wyjeździe. Poproś, by w czasie twojej nieobecności zwrócili szczególną uwagę na twoje mieszkanie. 

 

Uważaj na to co robisz w sieci 

Czy za każdym razem, gdy wyjeżdżasz na wakacje oświadczasz to publicznie, na przykład na Facebooku? Jeśli tak, to lepiej zrezygnuj z tych praktyk. Włamywacze często obserwują nas i nasze zachowania, a media społecznościowe ułatwiają im to zadanie. Zdjęcia z wakacji warto opublikować zaraz po powrocie do domu, a nie w trakcie naszego wyjazdu. Jest to naprawdę cenna rada, ponieważ wiele osób padło ofiarą włamania, właśnie przez lekkomyślne wrzucanie postów na Facebooka. Gdy mówimy już o naszym zachowaniu w Internecie, warto wspomnieć też o tym, by nie wrzucać zdjęć, na których widnieje nasze mieszkanie oraz drogie przedmioty, które posiadamy. Takie zdjęcia mogą umieścić nas na celowniku włamywaczy. 

Jak zabezpieczyć swoje mieszkanie? 

Mimo podejmowanych przez nas środków ostrożności nie zawsze czujemy się w pełni bezpiecznie. Dla całkowitej pewności, że nasze mieszkanie jest dobrze zabezpieczone, warto wyposażyć je w odpowiedni sprzęt antywłamaniowy. Dobrą inwestycją są drzwi antywłamaniowe, jeśli jednak nasze fundusze nie pozwalają na całkowitą wymianę drzwi, możemy zainwestować w dobrej jakości zamek. Rolety antywłamaniowe są teraz bardzo popularnym sposobem na ochronę mieszkania, szczególnie gdy znajduje się ono na parterze. Tanim i skutecznym rozwiązaniem jest czujnik otwarcia drzwi i okien, który wysyła sygnał, gdy ktoś otworzy drzwi. Czujnik otwarcia drzwi możemy kupić na stronie https://elty.pl/

Next Post

Nowa rzeczywistość w branży szkoleniowej. Wszyscy przechodzimy na tryb online

pt. sie 7 , 2020
W 2020 roku każda z firm została postawiona w sytuacji kryzysowej, a to jak sobie z nią poradziła świadczy o jej profesjonalizmie i możliwości dostosowania się do każdej okoliczności. Zarówno pracodawcy, jak i ich pracownicy stanęli w obliczu nowego wyzwania – pracy zdalnej. Dla niektórych firm była ona nie lada […]
prowadzenie szkoleń online

Może też Cię zainteresować