Jak wybrać regały na warzywa i owoce do sklepu?

Warzywa i owoce to jedne z najważniejszych elementów w ludzkiej diecie – pozwalają przecież na uzupełnienie niezbędnych witamin i minerałów. Niezależnie od sezonu warzywa i owoce to produkty, które są kupowane – różnią się jedynie preferencje klientów w zakresie wyboru odpowiednich grup produktowych. Jakie regały na warzywa i owoce wybrać, żeby spełniały swoje funkcje i umożliwiły efektywną ekspozycję owoców i warzyw?

Regały sklepowe warzywne – jak eksponować warzywa?

Warzywa to produkty, które przyciągają uwagę klientów dzięki różnorodności barw – właściwa ekspozycja warzyw sprawia, że dział warzywny w sklepie może zaowocować naprawdę wysoką sprzedażą. Zanim omówione zostaną regały sklepowe warzywne warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze należy zadbać o to, żeby oferowane produkty były czyste – brud i pozostałości z ziemi mogą powodować u klientów dyskomfort, tłumią również naturalny koloryt np. marchwi i rzodkwi. Ekspozycja warzyw wymaga również dokładnego wypełnienia przerw i luk pomiędzy produktami – działa to na oko klienta i sprawia, że w jego odbiorze sklep jest pełen produktów, dzięki czemu chętniej zrobi w nim zakupy. Naturalnie równie ważne jest dokładanie towaru w miejscach, w których zaczyna go brakować – przerzedzone półki odrzucają potencjalnych klientów. Ekspozycja warzyw nie należy do najprostszych zadań na szczęście z pomocą przychodzą regały sklepowe warzywne, które przeznaczone są przede wszystkim do zapewnienia warzywom i owocom właściwych warunków przechowywania (w celu zminimalizowania strat, które poniósłby sklep, gdyby towary uległy zepsuciu) a także umożliwiają estetyczną i wydajną ekspozycję.

Regały na warzywa i owoce do sklepów – rodzaje

Regały na warzywa i owoce to meble sklepowe występujące w naprawdę wielu wariantach – mogą to być regały warzywne przyścienne lub wolnostojące regały na owoce. Decydując się na zakup regałów na warzywa i owoce uwzględnić musimy, czy planujemy rozbudowę obecnie istniejącego działu, czy poszukujemy mebli do nowo powstającego sklepu. Zawsze punktem wyjścia do rozważań na temat wyposażenia do sklepów musi być dostępny w nich asortyment. Zapytasz dlaczego? Dokładnie przemyślana oferta umożliwi Ci dopasowanie zarówno odpowiedniej liczby regałów sklepowych warzywnych, jak i chociażby szaf chłodniczych. Zbyt duża ilość wyposażenia względem oferowanych produktów jest najzwyczajniej w świecie nieekonomiczna – nieużywane, niewypełnione towarem urządzenia chłodnicze będa pobierać prąd, a nieużytkowane regały niepotrzebnie zajmować przestrzeń. Kluczem do wyboru wyposażenia sklepowego jest oferta. Kiedy wiemy już jaką część oferty w naszym sklepie będą zajmować owoce i warzywa warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób najlepiej je wyeksponować.

Regały owocowe i na warzywa – akcesoria zwiększające sprzedaż

Regały na warzywa i owoce różnią się między sobą nie tylko wymiarami ale również liczbą półek i wyposażeniem. Jak zostało już wcześniej wspomniane w sklepach oferujących produkty takie jak warzywa i owoce koniecznym jest przekonanie oka klienta do obfitości oferty – w zbudowaniu lub wzmocnieniu tego przekonania pomagają np. lustra, w których odbijają się produkty. Przez wzgląd na okrągły i podłużny kształt większości warzyw i owoców większość regałów na warzywa i regałów owocowych wyposażona jest w kosze, które umożliwiają bezpieczne przechowywanie tych produktów i minimalizują ryzyko ich upadku. Nie można ukrywać, że w przypadku warzyw i owoców równie duże znaczenia, co właściwa ekspozycja, ma ich świeżość. Zarówno świeżość, jak i odpowiednią wilgotność, warzywom i owocom zapewnić mogą systemy zamgławiania – skraplająca się na soczystych pomidorach woda natychmiast pobudza przecież wyobraźnię. Dodatkowym akcesorium, które może zwiększać widoczność i świadomość marki u klientów są blendy, które umieszczone mogą zostać na regałach owocowych lub regałach na warzywach. Naturalnie niezwykle istotną rolę podczas ekspozycji warzyw i owoców odgrywa światło, którego odpowiednia barwa i natężenie wzmacniają kolorystykę oferowanych przez sklep produktów. Wszystkie te czynniki to elementy, które mają bezpośredni wpływ na sprzedaż, a w efekcie zysk, który sklep osiąga z produktów takich jak warzywa i owoce.

Czym jest wyspa warzywna?

Wyspa warzywna to specyficzny rodzaj regału na warzywa, który stworzony został z myślą o wypełnieniu pustych przestrzeni w sklepie. Wyspa warzywna to mebel sklepowy obok którego nie można przejść obojętnie – właśnie dlatego wymaga on bardzo dobrej ekspozycji i wyposażenia w produkty. Wyspa warzywna to silnie akcentujący i organizujący przestrzeń sklepową element, który ma olbrzymi potencjał – doskonale sprawdzi się chociażby podczas ekspozycji przecenionych produktów, wzmacniając komunikat trafiający do klientów sklepu. Nie można jednak zapominać, że źle zagospodarowana wyspa warzywna może przynieść odwrotny skutek – przerzedzona lub przebrana oferta, która znajdować się będzie na wyspie warzywnej może skutecznie zniechęcić klientów do zakupów w jakimkolwiek sklepie. Wyspy warzywne mogą występować również w wariancie przyściennym jednak wtedy nie zwracają na siebie aż tak dużej uwagi jak w przypadku wysp warzywnych wolnostojących.

Gdzie kupić regały na warzywa i owoce?

Regały na warzywa i owoce znajdziesz w ofercie Tarpom – producenta i dystrybutora kompleksowego wyposażenia do sklepów. Mnogość wariantów regałów dostępnych w Tarpom a także możliwości tej firmy sprawią, że z pewnością w jej ofercie znajdziesz produkt, który będzie satysfakcjonował nawet najbardziej wymagających właścicieli sklepów. Sprawdź ofertę Tarpom na stronie http://www.tarpom.com.pl/regaly_warzywne i kompleksowo wyposaż swój sklep!

Next Post

Czym są kształtowniki spawane?

pt. sie 27 , 2021
Konstrukcje stalowe coraz częściej pojawiają się w architekturze miejskiej – z ich zalet korzystają nie tylko przemysł wydobywczy i hutniczy ale także cały sektor usług. Konstrukcje stalowe coraz częściej można spotkać w roli magazynów, centrów logistycznych a także pokaźnych powierzchni handlowych. Czym są jednak kształtowniki spawane, dzięi którym możemy cieszyć […]
kształtowniki spawane

Może też Cię zainteresować