Stanowiska kasowe – przewodnik

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się stanowiska kasowe. Należy pamiętać, że nie może zabraknąć linii kas. Z pewnością prostym zadaniem nie jest organizacja funkcjonalnego oraz ergonomicznego stanowiska kasowego.

Rodzaje stanowisk kasowych

Można wyróżnić dwa typy kasowych stanowisk. Są to stanowiska z taśmą przesuwną i bez taśmy. Boksy kasowe mają zapewnić kasjerowi komfort w pracy oraz wesprzeć kasjera w sprawnej i szybkiej obsłudze klienta. W trakcie planowania strefy komfortu trzeba wziąć pod uwagę materiał wykonania oraz wielkość komory towarowej. Wewnątrz boksu kasjer powinien mieć wystarczająco dużo przestrzeni. Dodatkowe rozwiązania są również oferowane przez producentów. W tym miejscu można wymienić nadstawki kasjerskie oraz bramki przykasowe. Tak jak w przypadku stanowisk m.in. https://www.tarpom.com.pl/boksy-i-stanowiska-kasowe/. Pomocne są także przekładki, które przydadzą się gdy klienci będą chcieli oddzielić swoje zakupy. Warto wspomnieć również o najczęściej popełnianych błędach producentów systemów kasowych. Jest to przede wszystkim niedopasowanie rozmiaru boksów kasowych do wielkości towarów. Na początku trzeba się zastanowić, jakie potrzeby ma dana sklepowa przestrzeń.

Stoisko kasowe

W przypadku dużych marketów idealnym rozwiązaniem będzie boks kasowy. W ten sposób można zapewnić odpowiednią przestrzeń pracującemu kasjerowi. Z kolei w sklepikach osiedlowych świetnie pasować będzie stoisko kasowe. Wybór stanowisk kasowych jest naprawdę bardzo duży, dlatego każdy powinien znaleźć rozwiązanie dopasowane do swoich preferencji. Ceny stanowisk są zróżnicowane, ale zazwyczaj zaczynają się od 2000 zł. Wpływ na cenę ma także dobór komponentów dodatkowych do kasowego stanowiska. Nie ma sensu kupować najtańszych kas, które tworzone są z płyty wiórowej. Lepiej wybrać kasę, która ma większą wytrzymałaś, ponieważ wtedy można mieć pewność, że posłuży przynajmniej kilka lat. Najlepiej zakupić boks kasowy u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się dobrą opinią. Stanowisko kasowe powinno być odpowiednio wydzielone i przygotowane.

Next Post

Deska barlinecka - poznaj najważniejsze zalety

śr. lip 27 , 2022
Wybór podłogi do pokoju gościnnego, salonu czy sypialni rodzi niemało dylematów. Nic dziwnego ponieważ chcemy aby wybrana podłoga oprócz walorów estetycznych spełniała również cechy praktyczne i była odporna na działanie czasu. Oferta desek podłogowych jest na chwilę obecną bardzo szeroka.

Może też Cię zainteresować