Jak powinien wyglądać strój do golfa?

Golf uważany jest raczej za sport elitarny dla osób zamożnych. Sam sprzęt do gry może kosztować kilka tysięcy złotych. Na polu golfowym obowiązują ściśle określone zasady jeżeli chodzi o wygląd i ubiór. Poznaj kilka przydatnych rad.

Elementy stroju golfisty

Moda panująca na polu golfowym to tzw. sportowa elegancja. Najczęściej spotkać możemy klasyczny biały kolor. Z biegiem lat, moda jednak trochę się zmienia i wśród młodszych entuzjastów sportu możemy już spotkać bardziej kolorowe stylizacje. Ubranie musi być jednak eleganckie, nie zapominając o wygodzie.

Istotnym elementem ubioru jest koszulka z kołnierzykiem np. polo. Zwykłe t-shirty są zdecydowanie zabronione! Kolor i wzór jest dowolny. Popularnym wzorem dla mężczyzn jest kolorowa krata lub paski, natomiast u kobiet spotykane są błyszczące elementy. Koszulka może mieć krótki lub długi rękaw w zależności od preferencji gracza. Podczas chłodniejszych pór roku, na koszulkę zakłada się sweter lub kamizelkę. Jeżeli chodzi o dolną część odzieży, najczęściej noszone są długie spodnie – koniecznie z paskiem. Odstępstwem od normy mogą być krótsze spodenki lub spódnice u pań. Dla mężczyzn shorty dozwolone są jedynie podczas treningów. Podczas upalnych dni dopuszcza się noszenie krótkich spodni do kolan, natomiast zalecane jest włożenie do nich długich skarpet. Zdecydowanie zabronione jest noszenie spodni jeansowych.

Czapka z daszkiem lub kaszkiet to również ważna część stroju golfisty. Pomoże ochronić głowę przed udarem i poprawi widoczność w przypadku mocnych promieni słonecznych. Musimy pamiętać o tym, że gra w golfa wiąże się z przebywaniem na słońcu, na otwartym polu przez wiele godzin. U pań często spotyka się sam daszek.

Rękawiczka to element stroju, a także bardzo ważne akcesorium w wyposażeniu golfisty. Pozwala ochronić rękę, przed nabawieniem się bolesnych odcisków. Większość modeli dostępnych na rynku, posiada dodatkową ochronę w miejscu w którym styka się dłoń z kijem. Z reguły wykonywana z cienkich materiałów, które mocno przylegają do dłoni. Produkowana z miękkiej skóry lub jej imitacji. Rękawiczka noszona jest na dłoni wiodącej i najczęściej ma kolor biały lub czarny.

Obuwie to również bardzo ważna część stroju. Profesjonalne modele, wyposażone są w specjalne kolce, które umożliwiają przyczepność do podłoża podczas zamachu. Dodatkowo, posiadają podeszwy zapobiegające ślizganiu się na trawie. Buty najczęściej występują w białym kolorze.

Jeżeli szukasz stroju do gry w golfa, sprawdź ofertę firmy Golf Team, która oferuje produkty wiodących producentów: https://golfteam.pl/ W asortymencie znajdziesz produkty zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Next Post

Gdzie wykorzystać ścianki tekstylne?

czw. sty 14 , 2021
Ścianki tekstylne są coraz częściej spotykane w świecie reklamy. Są łatwe w montażu i pozwalają na wygodne przewożenie z miejsca na miejsce. Ścianka reklamowa pozwoli Ci zaprezentować firmę na targach lub spotkaniach branżowych. Możesz na niej umieścić hasła reklamowe, kolorowe grafiki i dane kontaktowe.
Reklama

Może też Cię zainteresować