Golf i…tenis – czy coś je łączy?

Gdybyś postanowił wypytać kilka przypadkowych osób o to, jakie sporty ich zdaniem są najbardziej elitarne czy prestiżowe bez wątpienia usłyszysz dwie odpowiedzi – golf i tenis. Oba te sporty rzeczywiście charakteryzują się elitarnością, a sportowcy biorący udział w rozgrywkach mogą zarobić bardzo duże pieniądze. Czy łączy je coś jeszcze?

Ubiór zawodnika

W obu tych sportach ważną rolę odgrywa strój zawodników. Zarówno w golfie, jak i w tenisie, obowiązują zasady dotyczące ubioru, które są przez wszystkich respektowane. Początkowo w obu tych sportach obowiązywały długie i eleganckie spodnie i koszule, a w przypadku kobiet spódnice. Takie stroje nie miały nic wspólnego z wyczynowym sportem. Dziś strój golfistów tylko nieco się zmienił – już od lat na polu golfowym królują koszulki polo oraz długie spodnie z odpowiedniego materiały. W tenisie wygląd stroju uległ jednak dużej zmianie i obecnie zawodnicy noszą krótki, przewiewny ubiór w różnym kolorze – wcześniej obowiązywał bowiem jedynie kolor biały.

Savoir-vivre

Oba te sporty charakteryzuje także to, że obowiązują w nich nie tylko zasady dotyczące stroju, ale również i zachowania. Od wielu lat mówi się, że są to sporty dla dżentelmenów i ludzi z klasą. Co ciekawe, nie tylko zawodnicy zachowują się odpowiednio, nie podstawiają sobie stóp, niczego nie wymuszają itd. Golfowy czy tenisowy savoir-vivre obowiązuje także publiczność. Obserwujący zmagania sportowców w niczym nie przypominają zachowanie kibiców na stadionach. Publiczność zachowuje się cicho, nikogo nie wygwizduje itd. jak widać oba te sporty charakteryzuje duży nacisk na kulturę osobistą. 

Sprzęt sportowy

Zarówno w golfie, jak i w tenisie, stosuje się wysokiej jakości sprzęt sportowy, który warto przed rozpoczęciem nauki odpowiednio dopasować. Wydaje się, że wszystkie kije golfowe i rakiety tenisowe będą pasować każdej osobie, ale nie jest to prawda. Wielkość, waga, materiał z jakiego został wykonany sprzęt sportowy itd.- to wszystkie wpływa na grę danego zawodnika. Dlatego też warto zadbać o odpowiedni dobór sprzętu już na starcie – https://golfteam.pl/content/12-fitting-warszawa.

Next Post

Jak wybrać kominek?

śr. kwi 17 , 2019
Wybór kominka nie jest łatwy. Przede wszystkim kupujący szukają kominka po rodzaju paliwa jakim jest zasilany, gdyż z tego wynikają pewne ograniczenia, np. w tym gdzie taki kominek może się znaleźć. My skupimy się jednak na stylistyce. Jak wybrać idealny kominek do wnętrza swojego domu?

Może też Cię zainteresować