Jak nawilżacz powietrza poprawi Twoje samopoczucie?

Jeżeli coraz częściej boli Cię głowa, czujesz się zmęczony, a dodatkowo zdarzają ci się trudności z oddychaniem i częstsze infekcje górnych dróg oddechowych – to mogą być skutki przesuszonego powietrza w pomieszczeniach, w których spędzasz czas.

O zbyt suche powietrze wewnątrz budynków nie jest zbyt trudno – w pomieszczeniach firm najczęściej wysusza je klimatyzacja, która coraz częściej pojawia się też w domach mieszkalnych, w których z kolei prawdziwe spustoszenie jeśli chodzi o jakość powietrza czyni sezon grzewczy, a wraz z nim rozgrzane kaloryfery. Warto zainteresować się wówczas nie tym, jak nawilżyć powietrze, ale jaki nawilżacz powietrza wybrać. To bowiem jedyny sposób na trwałe i skuteczne rozprawienie się ze zbyt suchym powietrzem.

woda

Dlaczego suche powietrze pogarsza nasze zdrowie?

Nasz organizm składa się z wody w około 70%. Optymalna dla nas (ale też dla roślin, zwierząt domowych, a nawet wykonanych z drewna mebli, podłóg czy instrumentów) wilgotność powietrza to 40-60%. Jeżeli jest ona znacznie niższa, powietrze pobiera wilgoć skąd może i jego „ofiarami” stajemy się również my. Objawy? Bardzo różne – najczęstsze wymieniliśmy na początku tego artykułu. Problem polega na tym, że łatwo przypisać je czemu innemu – wówczas latami można nie zorientować się, że wystarczyłoby zadbać o wilgotność powietrza, by odzyskać dobre samopoczucie na co dzień.

jaki nawilżacz powietrza

Jak dbać o optymalną wilgotność powietrza?

Jedynym naprawdę skutecznym rozwiązaniem dającym trwały efekt w każdych warunkach i sprawdzającym się nawet przy bardzo dużych przesuszeniach powietrza są nawilżacze powietrza. Jaki nawilżacz powietrza wybrać? Na rynku jest przecież dużo różnych sprzętów tego rodzaju. Przede wszystkim model nawilżacza powinien być dobrany odpowiednio do powierzchni pomieszczenia, w którym zależy nam na utrzymywaniu optymalnej jakości powietrza. Warto też potraktować zakup nawilżacza jako inwestycję – dlatego zamiast ciąć budżet, lepiej wybrać urządzenie z wyższej półki, które zostanie z nami na długo. My polecamy nawilżacze powietrza Venta, które już od wielu lat dają się poznać jako sprzęty skuteczne, efektywne, solidne i trwałe. Tym, na co powinniśmy zwrócić jeszcze uwagę, są koszty eksploatacji. Ile kosztują filtry lub płyny higieniczne, jak często należy je zużywać, jakie zużycie prądu generuje nawilżacz? Wszystko to jest ważne, bo co nam po tanim nawilżaczu, do którego są drogie filtry o krótkiej trwałości? Zastanawiając się nad tym, jaki nawilżacz powietrza kupić, musimy też wziąć pod uwagę, że te parowe podnoszą temperaturę w pomieszczeniach (co prawda o 1-2 stopnie, ale może to być dla niektórych uciążliwe), zaś ultradźwiękowe będą drażnić zwierzęta domowe. Pomimo licznych kwestii, które trzeba rozważyć przed dokonaniem zakupu nawilżacza, bez wątpienia warto poświęcić temu czas i zainwestować w taki sprzęt, bo to jedyny sposób na skuteczne nawilżenie powietrza i tym samym poprawę swojego samopoczucia i zdrowia.

Next Post

Metoda Montessori w edukacji

pon. sie 21 , 2017
Pedagogika Montessori jest jedną z lepszych metod nauczania dzieci, dlatego też coraz więcej powstaje przedszkoli i szkół w których zostaje wdrożona właśnie ta metoda edukacji.

Może też Cię zainteresować