Metkownice. Rodzaje i zastosowanie

Prowadzenie nawet małego sklepiku wymaga posiadania wielu urządzeń, począwszy od tych wymaganych ustawowo, tak jak kasa fiskalna, po te niewymagane jak czytnik kodów, jednak i tak bez których nie można się obyć. Innym z tego drugiego typu urządzeń jest metkownica. Jakie rodzaje metkownic możemy znaleźć i jakie jest ich zastosowanie?

Podstawowe informacje o metkownicach

Metkownica jest to proste narzędzie służące do tworzenia metek cenowych. Na takich metkach wpisujemy kod na kasę fiskalną i oczywiście cenę. W metkownicy cenę ustawiamy mechanicznie przesuwając ręcznie cyfry.

Rodzaje metkownic

Istnieje kilka typów metkownic. Podstawowym podziałem metkownic jest ten ze względu na ilość rzędów do zadruku. Wyróżniamy metkownice:

  • jednorzędowe,
  • dwurzędowe,
  • trzyrzędowe.

Metkownice jednorzędowe są najbardziej podstawowymi. Sprawdzają się w niewielkich sklepach, gdzie nie mamy dostępnych wielu produktów. Gdy tych produktów jest wiele, taka metkownica nie sprawdzi się z uwagi na fakt, że w jednym rzędzie mieści się określona liczba znaków. Gdy produktów jest wiele, a tym samym kody na kasę fiskalną są długie, nie zmieści się cena.

Metkownica dwurzędowa jest wersja dal wielu sklepów wystarczającą. Mamy wtedy do dyspozycji dwa rzędu do zadruku. Pierwszy rząd przeznaczyć możemy na kod, a drugi na cenę.

Są jeszcze metkownice trzyrzędowe, które są rozwiązaniem dla bardzo dużych sklepów, z szerokim asortymentem produktów. Taka metkownica, jak sama nazwa wskazuje posiada trzy rzędy.

 

Innym podziałem metkownic jest ten, ze względu na zastosowanie. Wyróżniamy bowiem tradycyjne metkownice, jedno-, dwu- i trzyrzędowe oraz metkownice igłowe tekstylne.

Te ostatnie przeznaczone są do metkowania odzieży, gdyż tradycyjnie naklejane centówki, nie zdadzą egzaminu.

Jeżeli szukacie metkownic tekstylnych sprawdźcie na stronie https://www.torell.pl/produkty/2/12/0/0/metkownice/tekstylnenumeratory.

Next Post

W jaki sposób uniknąć zabrudzeń przy posiadaniu szczeniaka?

wt. kwi 9 , 2019
Zakup małego szczeniaka nie jest skomplikowany. Wiele osób może pozwolić sobie na psa dopiero kiedy przeprowadzi się od rodziców. Spełniamy w ten sposób naszego nieosiągalne marzenia z dzieciństwa, kiedy to rodzice byli jedyną przeszkodą na drodze. W końcu kupujemy małego pieska w trosce. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z powagi […]
szczeniak

Może też Cię zainteresować