Ile kosztuje rower elektryczny? Jak działa? Sprawdź podstawowe informacje

Rower elektryczny jest doskonałą alternatywą dla klasycznego roweru. W przeciwieństwie do niego jest napędzany energią elektryczną, dzięki czemu jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą poprawić swoją kondycję i zdrowie. W jaki sposób działa ten rower? Ile kosztuje rower elektryczny? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego tekstu. Zachęcamy do czytania!

Na jakiej zasadzie działa rower elektryczny?

Wśród kluczowych elementów napędzających rower elektryczny możemy wymienić:

  • silnik elektryczny,
  • baterię,
  • kontroler elektryczny (odpowiedzialny jest za pracę całego pojazdu).

Oprócz wyżej wymienionych elementów rower elektryczny nie różni się budową od klasycznego modelu.

Jednym z ważniejszych elementów roweru elektrycznego jest bateria. To właśnie ona umożliwia zastąpienie siły napędowej produkowanej przez człowieka. Używana przy rowerach bateria litowo-jonowa pozwala przejechać kilkadziesiąt kilometrów trasy i to na jednym ładowaniu. Co warto tu podkreślić, zasięg baterii (długość trasy, jaką możemy pokonać na jednym ładowaniu) może się różnić w zależności od stylu jazdy rowerzysty oraz stopnia wspomagania silnika. Przyjmując, że jeździmy oszczędnie i mamy pojemną baterię, zasięg może osiągnąć aż 100 kilometrów!

Jeśli mamy nowoczesny silnik elektryczny (którego zadaniem jest użytkowanie zgromadzonej w baterii energii), możemy jeszcze dłużej korzystać z roweru bez konieczności ponownego ładowania.

Co warto tutaj podkreślić, rower elektryczny to model, który daje użytkownikowi możliwość wyboru. Rowerzysta w każdej chwili może wyłączyć silnik elektryczny i jechać w tradycyjny sposób, używając siły swoich nóg. Gdy się zmęczymy lub będziemy chcieli uzyskać większą prędkość, wtedy z powrotem możemy włączyć silnik.

Ile kosztuje rower elektryczny?

Ile kosztuje rower elektryczny? To częste pytanie wśród osób, które są zainteresowane rowerem elektrycznym. Nie da się jednoznacznie wskazać kosztów. Cena roweru zależy tak naprawdę od parametrów technicznych, jakości komponentów oraz tego, czy samodzielnie przerabiamy rower elektryczny, czy kupujemy gotowy model. Na obecną chwilę za dobrej jakości rower musimy zapłacić około 4 tys. złotych.

Oczywiście, cenę takiego roweru można zredukować właśnie poprzez samodzielną modyfikację aktualnego roweru. Zestawy do konwersji od cenionych producentów znajdziemy już w przedziale 2500-3500 zł. Warto tutaj podkreślić, że przerobiony rower nie ustępuje niczym rowerowi elektrycznemu, który byśmy kupili w sklepie.

Next Post

Przegląd butów w dużych rozmiarach. 4 najczęściej kupowane buty w sklepie Duży Lolek

pon. kwi 27 , 2020
Wydawać by się mogło, że przy sporym wyborze, jaki oferuje obecny rynek, zakup męskich butów nie w dużych rozmiarach nie będzie nastręczał większego problemu. Wbrew pozorom nie jest to taka prosta sprawa. Z tego też powodu przy współpracy ze sklepem internetowym Duży Lolek, którego oferta jest w całości skierowana dla […]
duże rozmiary butów

Może też Cię zainteresować