Jak przerobić swój rower na elektryczny w kilku prostych krokach?

Rower elektryczny to duże koszty, w zależności od rodzaju i parametrów technicznych. Wiele osób decyduje się więc na przerobienie zwykłego roweru na elektryczny. Sprawdź w kilku krokach, jak łatwo można przekształcić standardowy rower w pojazd elektryczny.

Konwersja roweru na elektryczny

Na rynku dostępnych jest wiele możliwości jeżeli chodzi o konwersję roweru na elektryczny. Wybierz odpowiedni zestaw, sugerując się parametrami i swoimi preferencjami. Standardowe zestawy zawierają m.in silnik, baterię, regulator prędkości oraz inne niezbędne elementy do montażu. Zestawy do konwersji cechują się różnymi parametrami. Możemy w nich znaleźć różne pojemności baterii, wielkości silnika czy moc. Ważnym krokiem jest też wybór umiejscowienia silnika elektrycznego. Silniki mogą być montowane w piaście koła przedniego lub tylnego, a także centralnie. Centralne silniki zwiększają osiągi, poprawiają komfort jazdy, a dzięki nim rower nadaje się do jazdy po nieutwardzonym podłożu. Silniki w przedniej lub tylnej piaście koła mogą powodować nierównomierne rozłożenie ciężaru podczas jazdy. Idealnie sprawdzą się do jazdy po mieście.

Podsumowując, wybór parametrów silnika, baterii czy mocy będzie wpływał na osiągi i możliwości naszego ebika. Szeroką ofertę zestawów do konwersjii znajdziesz w ofercie sklepu Energy-Bike: https://energy-bike.pl/kategoria-produktu/zestawy-do-konwersji/.

Next Post

Aparaty na bezdech senny - co wybrać?

śr. mar 22 , 2023
Bezdech senny jest stanem, w którym podczas snu występują okresy przerw w oddychaniu, konsekwencją tego stanu mogą być poważne problemy zdrowotne. W niektórych przypadkach, aparaty do leczenia bezdechu sennego (CPAP) mogą być stosowane jako skuteczna metoda leczenia tego schorzenia. Aparaty CPAP okazują się być jednymi z bardziej skutecznych rozwiązań w […]

Może też Cię zainteresować