Problemy z oddawaniem moczu u dorosłych psów. Jak wygląda trening?

Psy nie zawsze mają łatwy dostęp do zewnątrz. W tych chwilach, w których Twój pies nie może się doczekać, aby załatwić swoje interesy, podkłady dla psów są świetnym sposobem na pomoc.

Jak trenować psy do korzystania z podkładów i mat

Szkolenie psów do korzystania z podkładów musi odbywać się w kilku etapach. Te kroki działają zarówno dla szczeniąt, jak i starszych psów.

Wytresuj psa, aby szedł do łazienki na polecenie

Szkolenie psów na komendę jest pomocne dla szczeniąt oraz starszych psów. Aby to zrobić, wydaj jedno silne polecenie. Skąd będziesz wiedzieć, kiedy twój pies ma iść? W przypadku psów, które przeszły już szkolenie w domu, użyj polecenia przed pójściem do łazienki za każdym razem, gdy wyprowadzasz go na spacer lub wypuszczasz na zewnątrz. W przypadku nowego szkolenia szczeniąt szukaj innych wskazówek i pór dnia — zwłaszcza zaraz po przebudzeniu psa, po tym, jak dużo się bawił lub chwilę po zjedzeniu.

Zaprezentuj psu maty i podkłady

Zawsze zakładaj psu smycz, zanim zacznie na stałe korzystać z maty. Niektórzy liczą, że pies sam odnajdzie matę w mieszkaniu czy w domu. Niestety tak to nie działa. Liczy się również nasze zaangażowanie oraz precyzyjne pokazywanie psu gdzie leży mata. Do tego niezbędna jest smycz.

Miejsce, w którym umieścisz podkład dla psów, może pomóc w szkoleniu. W przypadku starszych psów, które przeszły już szkolenie w domu, sugerujemy udanie się do miejsca, w którym zwykle chodzisz ze swoim psem lub gdzie zwykle chodzi na twoje podwórko i umieszczenie tam podkładów. Użyj smyczy, aby poprowadzić go na podkładkę, a następnie wydaj polecenie. W końcu będziesz mógł przenieść podkład do domu i kontynuować tam trening.

Kiedy trenujesz szczeniaka z matą, spróbuj ograniczyć psa do małego obszaru. Może to być w kojcu dla zwierząt lub na małej powierzchni w domu, przykładowo w przedpokoju. Specjaliści od treningów psów sugerują używanie także bramek dla psów w korytarzu lub innej odosobnionej przestrzeni, aby szczeniak miał wyodrębniony mały obszar, w którym może iść do łazienki. Trzymaj go na smyczy i uważnie obserwuj, abyś mógł poprowadzić go do miejsca, w którym leży mata, gdy tylko nadejdzie czas.

Podkłady dla psów do sikania

Nauka higieny psa z pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie zmienia to faktu, że jest to możliwe. Taka tresura przyniesie zadowalające rezultaty nawet po kilku tygodniach. Na https://www.om.sklep.pl/weterynaria-i-hodowla-c-28.html jesteś w stanie znaleźć najlepsze podkłady dla psów do sikania. Dzięki nim, twoje mieszkanie nie będzie zachodzić brzydkim zapachem. A plamy na podłodze nie będą już konieczne do usuwania.

Next Post

Zanim wyruszysz na rajd, czyli co sprawdzić w swoim samochodzie?

pon. lut 7 , 2022
Samochody, zarówno cywilne, jak i sportowe powinny być przez nas regularnie sprawdzane pod kątem ich stanu technicznego i nie tylko. Szczególnie kierowcy rajdowi i wyczynowi powinni zwrócić na to uwagę. Przy dużych prędkościach i ciężkich trasach nie trudno o zdarzenie, które może okazać się bardzo niebezpieczne – zarówno dla kierowcy, […]
synchronizacja gaźników

Może też Cię zainteresować