Jakie są podstawowe elementy gogli snowboardowych?

Gogle to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego snowboardzisty czy też narciarza. Zanim jednak dokonamy zakupu warto dowiedzieć się jakie są podstawowe różnice gogli snowboardowych i na jakie elementy warto zwrócić uwagę przed zakupem, aby czuć się bezpiecznie na stoku. Zatem sprawdź dalszą część artykułu, aby dowiedzieć się więcej.

Gogle narciarskie a snowboardowe – różnią się od siebie?

Gogle snowboardowe

Gogle snowboardowe i narciarskie nie różnią się pod względem funkcji. Dlatego to od nas zależy jaki model wybierzemy. Ważne jest, aby zabrać ze sobą gogle, kask, deskę oraz odpowiedni strój. Dzięki temu będziemy mogli poczuć się bezpieczniej w czasie każdego zjazdu na stoku. Bowiem nawet zimą słońce może być dla nas niebezpieczne. Dlatego warto wyposażyć się w gogle snowboardowe dostosowane do danych warunków pogodowych.

Podstawowe elementy gogli snowboardowych

Przed zakupem gogli snowboardowych warto wziąć pod uwagę kilka parametrów do których należą między innymi:

  • Dopasowanie do kasku.
  • Jakość filtra UV, aby dopasować rodzaj szybki do odpowiednich warunków pogodowych.
  • Kształt szybki, czyli kąt obramowania. Im mniej ramki, tym lepiej.
  • Wentylacja i system ani-frog umożliwia ujście nadmiaru wilgoci i zapobieganiu zaparowaniu się szyb.
  • Zakres regulacji, który powinien być na tyle szeroki, aby gogle przylegały do głowy a jednocześnie jej nie uciskały.
  • Z pewnością najlepszym wyjściem jest wybór uniwersalnych gogli snowboardowych. Dzięki temu będziemy mieli pewność co do dopasowania gogli do kasku i naszej głowy.

Gogle snowboardowe – gdzie kupić?

Obecnie gogle snowboardowe możemy zakupić nie tylko stacjonarnie w sklepie, ale też przez internet. Dzięki temu zaoszczędzimy czas na stanie w kolejkach i korkach. Na szczególną uwagę zasługuje firma Born on Board, ponieważ oferuje solidnie wykonane gogle snowboardowe z różnymi funkcjonalnościami. Dzięki czemu zjazd na stoku będzie bezpieczny i wygodny. Chcesz sprawdzić przykładowe modele? Wejdź na stronę internetową podlinkowaną poniżej:
https://www.bornonboard.com/pl/15-gogle-snowboardowe

Next Post

Najlepsze miejsca na wakacje z dzieckiem

śr. lut 16 , 2022
Wakacje to okres najbardziej wyczekiwany nie tylko przez dzieci, ale i przez całą rodzinę. Dlatego przez cały rok szuka się miejsc, dokąd warto pojechać na wakacje z dziećmi, aby rodzinne wakacje były przyjemnie spędzone. Dlatego w dalszej części artykułu zostaną przedstawione miejsca warte uwagi, które posiadają niezbędne udogodnienia dla bezpiecznego […]
pokoje z widokiem na morze

Może też Cię zainteresować