Fujifilm X-T2 -profesjonalny aparat dla podróżników i reporterów

Rozpoczęcie przygody z fotografowaniem na poziomie profesjonalnym wymaga zakupu odpowiedniego sprzętu, który często nie należy do najtańszych. Należy jednak pamiętać, że aparat, obiektywy czy lampy błyskowe to narzędzia pracy, więc oszczędzanie na nich będzie należało do rozsądnych decyzji. Obecnie rynek fotograficzny jest bardzo rozbudowany. Istnieje wiele uznanych firm, które działają od wielu lat. Do najpopularniejszych należą oczywiście – Canon, Nikon czy japońskie Fujifilm. W tym artykule chcieliśmy przedstawić model bezlusterkowca ostatniej, a mianowcie aparat Fujifilm x-T2.

Aparat Fujifilm X-T2 – dla kogo?

Aparat Fujifilm
Aparat Fujifilm X-T2

Aparat fotograficzny Fujifilm X-T2 jest następcą niezwykle dobrze przyjętego przez klientów modelu X-T1. Został on zmodernizowany na prawie każdej płaszczyźnie w odniesieniu do swojego wcześniejszego modelu. Często określany jest mianem aparatem dla zawodowców. Na rynku jest już co prawda od ponad dwóch, ale nadal jest często polecany w różnego rodzaju zestawieniach. Aparat Fujifilm X-T2 szczególną popularnością cieszy się wśród fotografów ślubnych oraz podróżników i reporterów. Zawdzięcza to swoim niedużym rozmiarom w połączeniu z jakością i wydajnością.

Co jeszcze wyróżnia aparat Fujifilm X-T2?

Szczególnie mocną stroną aparatu Fujifilm X-T2 jest jego matryca APS-C, która wg. niektórych nie odbiega tak bardzo od matryc pełnoklatkowych. Inną wyróżniającą ten bezlusterkowiec cechą jest niezwykle płynne i szybkie działanie, co wraz z wysoką ergonomia sprawia, że aparat jest niezwykle praktyczny i wyróżnia się na tle konkurentów.

Podsumowanie.

Jeśli chodzi o minusy, to jedyną rzeczą do jakiej można by się było doczepić jest cena. Aparat Fujifilm X-T2 kosztuje nieco więcej od konkurencyjnych bezlusterkowców z podobnymi matrycami. Niemniej jednak cena w tym przypadku wydaje się w pełni uzasadniona patrząc na jakość i wykonanie aparatu.

Next Post

Objaśniamy symbole niepełnosprawności

wt. mar 13 , 2018
By osoby, których stan zdrowia utrudnia codzienne funkcjonowanie mogły zostać za niepełnosprawne, muszą zgłosić się do Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności, gdzie po rozpoznaniu zostanie wydane stosowne orzeczenie. Na dokumencie tym znajdzie się symbol. Co on oznacza? Wyjaśniamy w tym artykule.

Może też Cię zainteresować