Oryginalne pomysły na ozdobę mieszkania – sztukateria gipsowa

Każdy z nas podczas aranżacji swojego domu czy mieszkania pragnie sprawić niepowtarzalny klimat w tymże wnętrzu. Szukamy inspiracji w katalogach, w Internecie czy podpatrując u znajomych. Inspiruje nas mnóstwo rzeczy, bowiem mogą to być nawet podróże.

Rozety

Niewątpliwie oryginalną ozdobą mieszkania będzie rozeta, która jest jednym z elementów sztukaterii gipsowej. Nazwa tego elementu pochodzi z języka francuskiego, a dokładniej od słowa rosette, które oznacza różyczkę. Innymi słowy – rozeta to element, który przypomina rozwiniętą różę. Na pewno wiele osób kojarzy ogromne, gotyckie kościoły, w których znajdują się okrągłe okna z witrażami – o tym elemencie również mówi się, iż jest to rozeta. Jednak mało kto robi sobie witraże w domu. Rozeta to także ornament architektoniczny, który tworzony jest na suficie bądź plafonie. Głównym zadaniem rozety jest ozdobienie sufitu i uwidocznienie żyrandola, który w tej aranżacji będzie odgrywał niemal główną rolę.

Panele ścienne 3D

Nieco odmiennym elementem, który należy do sztukaterii gipsowej są panele ścienne 3d, które są nowoczesnym sposobem ozdoby wnętrza. Taka dekoracja sprawdzi się w każdym wnętrzu. Wszystko za sprawą rozmaitych wzorów paneli ściennych 3D. Niewątpliwą zaletą zastosowania takiego rozwiązania jest fakt, że ozdoby te są niesamowicie wytrzymałe. Nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek odkształcaniu się. Co więcej – panele ścienne 3D można dopasować do własnych preferencji, gdyż można je pomalować na jaki się tylko zechce kolor. Jest jednak jeden minus – elementów tych nie wolno narażać na wilgoć, dlatego też nie wolno ich kłaść w miejscach, takich jak kuchnia czy łazienka.

Sztukateria gipsowa – zalety

Przede wszystkim sztukateria gipsowa jest elementem tradycyjnym. Co więcej, wykonana jest z naturalnego materiału, który nie jest inwazyjny dla środowiska, jest to przede wszystkim ekologiczne rozwiązanie. Oprócz tego gips to materiał, który nie potrzebuje specjalnych metod przechowywania i przetwarzania. Sztukateria gipsowa będzie zatem bardzo trwała, ale również twarda i niepalna. Sprawdź tu! 

 

Next Post

Jak stworzyć stoisko festynowe?

śr. maj 9 , 2018
Wakacje to czas, w którym mamy doczynienia z wieloma imprezami plenerowymi. Bardzo popularne są wszelkiego rodzaju odpusty, festyny, ale również imprezy zorganizowane z okazji rocznicy powstania danego miasta czy wszelkiego innego rodzaju eventy w plenerze. Wówczas mnóstwo jest stoisk festynowych, czy też popularnych namiotów, w których oferowane są przeróżne rzeczy. […]

Może też Cię zainteresować