Drzwi przeciwpożarowe – o tym musisz wiedzieć!

Choć mogłoby się wydawać, że drzwi przeciwpożarowe montowane są tylko i wyłącznie w przestrzeniach użytku publicznego, to nie jest tak do końca. Drzwi ppoż. coraz częściej można spotkać w roli drzwi zewnętrznych w domach prywatnych oraz mieszkaniach. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ drzwi ppoż. zapewniają nam bezpieczeństwo w nagłych i nieprzewidzianych sytuacjach. Jakie rodzaje drzwi więc znajdziemy na rynku? Oto kilka podpowiedzi!

Drzwi ppoż. EI30 – najbardziej popularne drzwi

Na wstępie należy wyjaśnić sobie czym jest oznaczenie EI. To nic innego jak określenie czasu, w którym drzwi przeciwpożarowe będą stanowiły niejako barierę i ochronę nie tylko przed samym ogniem, ale również dymem, szkodliwymi substancjami i temperaturą, która podczas pożaru jest niewyobrażalnie wysoka i stanowi realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Drzwi przeciwpożarowe z oznaczeniem EI30 to jedne z najpopularniejszych i klasycznych modeli drzwi tego typu. Jest on również jednym z najczęściej wybieranych. Będą one doskonałym wyborem w miejscach o sporym ruchu i częstym użytkowaniu drzwi. Występują one najczęściej w dwóch wariantach – ogniowych i ogniowo-dymoszczelnych. Tym co warto wiedzieć jest fakt, że drzwi EI30 bardzo często są wybierane również w celu wygłuszenia pomieszczenia. Wiele modeli jest dostosowanych aby pełnić obie te funkcje. Warto w nie zainwestować w przestrzeni biurowej, ale również w domach jednorodzinnych, szczególnie jeśli mieszkamy blisko ruchliwej i głośnej ulicy.

Drzwi ppoż. EI60 – zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa

Drzwi przeciwpożarowe z oznaczeniem EI60 wyróżniają się wyższym stopniem odporności na temperaturę, ogień oraz dym. Podobnie jak w przypadku drzwi EI30 są one dostępne w dwóch wersjach. Tym co je wyróżnia jest również trwalszy wkład ogoodporny. Mogą zostać również wyposażone w dedykowane uszczelki, które znacznie lepiej ochronią osoby przebywające w pomieszczeniach przed szkodliwym dymem.

Więcej na temat drzwi przeciwpożarowych przeczytasz na stronie https://www.bkt-system.com.pl/drzwi-przeciwpozarowe-p-poz/.

Next Post

Zakupy w sklepie gastronomicznym dla początkujących

pon. cze 5 , 2023
Sklep gastronomiczny to miejsce, w którym można kupić niezbędne wyposażenie do restauracji, baru, firmy cateringowej, a także wielu innych miejsc, w których przyrządza się oraz sprzedaje posiłki. Początkujący właściciele lokali gastronomicznych mogą mieć spory problem z tym, co warto kupić w takim miejscu, a także, na co koniecznie trzeba zwrócić […]

Może też Cię zainteresować