Najlepsza wentylacja do mieszkań? Sprawdź na czym polega wentylacja decentralna

Sezon grzewczy już rozpoczęty. Jesień i zima to okres szczególnie istotny dla naszego zdrowia. Jak wykazują badania, wentylacja ma ogromne znaczenie dla naszego układu oddechowego. Świeże powietrze powinno być dostarczane do mieszkań za pośrednictwem specjalnych kanałów i kratek wentylacyjnych. Niestety starsze systemy wentylacyjne coraz częściej zaczynają zawodzić. Ostatnio coraz częściej możemy usłyszeć o wentylacji decentralnej. Na czym polega i dlaczego ten system uważany jest za najbardziej ekologiczny? Tego dowiemy się w poniższym artykule.

Na czym polega eko wentylacja?

Wentylacja pomieszczeń to podstawowe działanie w ramach otrzymania wszelkich zgód na użytkowanie danego obiektu. Bez przeprowadzonych systemów wentylacyjnych nie mowy o możliwości korzystania z budynku. Eko wentylacja to całkiem nowe rozwiązanie, które pojawiło się na rynku. Nie zmienia to faktu, że stale zyskuje na popularności. Głównie wśród deweloperów, którzy stawiają na pro-środowiskowe budownictwo. Eko wentylacja inaczej jest też zwana wentylacją decentralną. Zastosowanie tego systemu pozwala mieszkańcom na wprowadzenie dodatkowych oszczędności w związku z użytkowaniem instalacji. Zastosowanie eko wentylacji jest także stosowane w celu zmniejszenia hałasu i nie dopuszczeniu napływu smogu do pomieszczeń mieszkalnych. Decydując się na to rozwiązanie możemy od razu zrezygnować z częstszego przewietrzania mieszkania, ponieważ nie będzie to już po prostu konieczne tak jak wcześniej.

wentylacja decentralnaUzyskanie zgody na zmianę wentylacji

Wiele obiektów mieszkalnych posiada aktualnie starsze systemy wentylacyjne. Zmiana nie będzie jednak taka oczywista i prosta. Aby przejść na eko wentylację należy uzyskać przede wszystkim zgodę mieszkańców danego obiektu. Dopiero wtedy administrator budynku może wydać pozwolenie na zmianę. Warto zaznaczyć, że koszty wymiany mogą pokrywać w pełni mieszkańcy. Jednak dzieląc całość na lokatorów nie będzie to taka duża kwota.

Ekologiczna wentylacja decentralna

Nowe i innowacyjne metody cyrkulacji powietrza w obiektach powinny być coraz częściej stosowane przez deweloperów. Wentylacja decentralna to ekologiczne rozwiązanie, które powinno znajdować się w każdym obiekcie. Zastosowanie tego systemu jest przede wszystkim pro ekologiczne. Zmniejszone koszty, oszczędność i dodatkowe atuty stawiają wentylację decentralną w czołówce nowatorskich systemów wentylacyjnych. Sprawdź ofertę od MK Went.

Next Post

Zalety wynajmu krótkoterminowego mieszkań. Sprawdź dlaczego się opłaca

czw. paź 8 , 2020
Mieszkania na wynajem to jedna z popularniejszych form nabywania mieszkań przez Polaków zaraz po zakupie własnościowym. Wiele osób decyduje się na taką formę życia z różnych względów. Najczęściej są to jednak młodzi ludzie, studenci, którzy nie posiadają wysokich zarobków i poszukują mieszkań z innymi osobami. Ostatnimi czasy coraz częściej możemy […]

Może też Cię zainteresować