Co warto zobaczyć na terenie Zielonej Góry?

Wiosna to czas w którym chętnie organizujemy dłuższe wycieczki. Jednym z miast, które warto zwiedzić jest Zielona Góra. Jakie czekają nas tam atrakcje? I co warto tam zobaczyć? W dalszej części artykułu możesz znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania.

Od czego warto zacząć zwiedzanie w Zielonej Górze?

Park Zielona Góra

Zielona Góra to klimatyczne miasto położone na terenie województwa lubuskiego. Przyciąga turystów wyjątkową atmosferą, licznymi zabytkami i ciekawymi atrakcjami. Mimo, że nie jest tak dużym miastem jak Poznań czy też Wrocław to warto odkryć jego malownicze wzgórza oraz liczne atrakcje. Pierwszym miejscem na jakie warto zwrócić uwagę są liczne zabytki takie jak Stary Rynek, który stanowi centralny punkt miasta czy też klimatyczne kamienice z XIX i XX wieku. Z pewnością warto zwrócić uwagę również na architekturę Zielonej Góry. Jednym z ważniejszych budynków, które znajdują się na rynku jest Ratusz. Został on wybudowany najpewniej w XV wieku i przyciąga pasjonatów architektury swoimi gotycko-barokowymi elementami. Podczas zwiedzania Zielonej Góry można cieszyć się niepowtarzalnym klimatem i historyczną atmosferą.

Jakie atrakcje oferuje Zielona Góra?

Wyjazd do Zielonej Góry oferuje nie tylko zabytki, ale również liczne atrakcje. Dla pasjonatów natury świetnym rozwiązaniem będzie wizyta na Winnym Wzgórzu, które znajduje się nieopodal Starego Miasta z zakątkiem do spacerowania. Z tego miejsca rozciąga się również atrakcyjna panorama na miasto. Na Wzgórzu warto odwiedzić także Zielonogórską Palmiarnię. Obecnie jest ona przekształcona w restaurację, dzięki czemu oferuje smaczne posiłki i taras widokowy. Podczas wypadu ze znajomymi warto odwiedzić Muzeum Dawnych Tortur. Wypad do Zielonej Góry jest również świetną propozycją dla rodzin, ponieważ oferuje wizytę w Ogrodzie Botanicznym, Centrum Nauki Kepler, Laboratorium Optyczne, Parku Linowym czy też Mini Zoo.

Sieć gastronomiczna i noclegowa w Zielonej Górze

 

Zielona Góra ma dobrze rozwiniętą sieć zarówno gastronomiczną jak i noclegową. Dzięki temu bez problemu można znaleźć nocleg dla rodzin z dziećmi czy też romantyczny wypad tylko we dwoje. Na deser warto wybrać się do lodziarni Nowe Horyzonty, która oferuje pyszne i zdrowe mrożone jogurty z dodatkami.

Przydatne informacje na temat lodziarni można znaleźć na stronie internetowej pod linkiem: https://nowe-horyzonty.com/dowoz/

Next Post

Na co zwrócić uwagę przed zakupem hulajnogi elektrycznej?

czw. kwi 7 , 2022
Hulajnogi elektryczne z roku na rok zyskują na coraz większej popularności. Pozwalają szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce, bez konieczności stania w korkach. Hulajnogi królują na miejskich ulicach. Sprawdź jakie są zalety tego rozwiązania.
hulajnoga elektryczna

Może też Cię zainteresować