Tablet graficzny – co to jest i jak działa?


Tablet graficzny to nic innego jak wszechstronne urządzenie, dzięki któremu można swobodnie rysować na komputerze, tworzyć projekty, schematy, obrabiać zdjęcia czy wykonywać szaty stron internetowych. Tablet graficzny umożliwia znacznie swobodniejszą i sprawniejszą pracę niż tradycyjna myszka. Samo urządzenie jest niczym kartka papieru, a dołączony rysik – jak ołówek czy długopis.

Dla kogo tablet graficzny?

Tego typu urządzeniem powinni zainteresować się, oczywiście, wszyscy graficy, gdyż znacznie przyspiesza i ułatwia działania typu rysowanie, wykonywanie broszur czy plakatów, tworzenie postaci czy teł do gier itd – ale nie tylko. Tablet graficzny otwiera przed swoim użytkownikiem spektrum nowych możliwości. Tego rodzaju urządzenia można więc znaleźć w agencjach reklamowych, u fotografa (do obróbki zdjęć czy fotomontażu), wśród osób, które zajmują się stronami internetowymi pracodawcy czy klientów (do poprawy zdjęć, które następnie zostaną opublikowanie na portalu, ale również i do projektowania szaty graficznej) czy w takich miejscach jak redakcje gazet (tablet pomaga również przygotować druk). Tablet graficzny jest więc skierowany zarówno do artystów, jak i techników czy inżynierów.

W jaki sposób działa?

Tablet graficzny to podkładka, przypominające touchpad, przestrzeń robocza, na której rysuje się za pomocą specjalnego rysika. Efekty naszej pracy są natychmiast widoczne na ekranie komputera bądź laptopa. Niektóre tablety działają bezprzewodowo ale częściej należy je podłączyć za pomocą pojedynczego kabla do USB. Jeśli chodzi o rodzaje – można postawić na standardowe urządzenie bądź z ekranem LCD. Dzięki ekranowi będziemy widzieć efekty naszej pracy bezpośrednio na urządzeniu, a także i na komputerze. W przypadku tradycyjnej wersji – tylko na komputerze. Za pomocą tabletu graficznego można uzyskać niezliczoną ilość efektów i rozwiązań. Jedynie, co nas ogranicza to możliwości programu graficznego, z którego korzystamy. Rysik może stać się więc pędzlem, ołówkiem, tuszem, kredką i nie tylko. Programy pozwalają uzyskać efekty, których nie sposób uzyskać za pomocą tradycyjnych narzędzi. Innym ogromnym plusem korzystania z tego typu urządzenia jest nieskończona możliwość nanoszenia poprawek czy zmiany kolorów. Jeśli myślisz o tablecie graficznym koniecznie odwiedź stronę: http://huion.com.pl/tablety-graficzne/8-tablet-graficzny-huion-1060-plus-6930444800659.html

Next Post

Skoda - tę markę samochodów najczęściej wybierają Polacy

wt. lis 19 , 2019
Zakup samochodu to poważna i droga inwestycja, dlatego też warto dokładnie przemyśleć swój wybór ażeby potem się nie rozczarować. Na rynku motoryzacyjnym można zaobserwować duży popyt na nowe samochody. Polacy kupują je zdecydowanie częściej niż w ubiegłych latach i to zauważają dealerzy znanych marek.

Może też Cię zainteresować