Dlaczego warto mieszkać w Katowicach?

Stolica Śląska przyciąga coraz więcej osób, które decydują się właśnie tutaj zamieszkać. Z roku na rok w tymże mieście coraz więcej się dzieje. Ponadto, Uniwersytety swoją ofertą starają się zachęcić studentów do przybywania do Katowic. Bardzo często się to udaje i osoby kończące studia zostają w Katowicach na stałe.

Edukacja

Jak już zostało wspomniane – uczelnie wyższe zachęcają do studiowania w tejże miejscowości. Mamy do wyboru studia na:

  • Uniwersytecie Śląskim,
  • Uniwersytecie Ekonomicznym,
  • Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki,
  • Akademii Sztuk Pięknych,
  • Śląskim Uniwersytecie Medycznym,
  • a także Akademii Muzycznej imienia Karola Szymanowskiego.

W Katowicach znajdują się także dwa wydziały Politechniki Śląskiej, mianowicie – Wydział Transportu oraz Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii. Jak widać – istnieje pełna różnorodność w zakresie tematyki studiów, dlatego można tutaj spotkać mnóstwo studentów zarówno z naszego kraju, jak i zza granicy.

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

Kultura i rozrywka

W bardzo atrakcyjnych cenach spotkamy się z mieszkaniami na sprzedaż. Katowice fundują nam również szeroki wachlarz możliwości skorzystania z dobrodziejstwa kulturowego oraz rozrywek, które znajdują się w tym mieście. Jest tutaj wiele instytucji o charakterze artystycznym, ale również takie, które mają za zadanie przede wszystkim wsparcie oraz organizowanie życia kulturalnego. Jedną z najważniejszych takich instytucji jest Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia czy Filharmonia Śląska. Ponadto w Katowicach mamy Muzeum Śląskie, w którym organizowane są liczne wystawy. Oprócz tego w stolicy śląska organizowane są liczne koncerty i festiwale, które często odbywają się w słynnym Spodku, to między innymi Rawa Blues Festival, Mayday Festiwal czy

od niedawna IEM – Intel Extreme Masters, który zrzesza fanów gier komputerowych.

Miasto Katowice jest w ciągłym rozwoju. Co chwilę dzieje się coś dobrego dla mieszkańców. Dlatego uważamy, że warto zamieszkać w tym mieście, zachęcają dobre cenowo mieszkania na sprzedaż. Katowice to na pewno dobre miejsce do pozostania tutaj na dłużej! Dobre oferty na pewno znajdziesz na stronie: http://www.krn.pl/.

Next Post

Gadżety reklamowe jako sposób na promocję firmy

śr. kwi 4 , 2018
Opracowywanie koncepcji kampanii marketingowej firmy zwykle kojarzy z drogimi reklamami w telewizji, ulotkami, czy promowanymi postami w social mediach itd. Na początek warto jednak odejść od bardziej skomplikowanych kampanii i form promocji marki i postawić na zdecydowanie prostsze metody – zainwestować w upominki reklamowe.   

Może też Cię zainteresować